آف لمو – همه چیز در مورد چربی خون، کلسترول HDL ،LDL

با آن که بسیاری از تحقیقات نشان می دهد که مصرف متعادل قهوه می تواند مفید باشد، اما این برای همه صادق نیست. پژوهش بر وضعیت ریزمغذی های کشور در بهار سال ۱۳۸۱ نشان داد که در بسیاری مناطق کشور کمبود شدید و خفیف ویتامین های A و D وجود دارد. شیوع این بیماری در بسیاری از نقاط جهان، به ویژه در کشورهای غربی، به طور فزایندهای در حال افزایش است و حدود ۲۵ درصد از مردم جهان را تحت تاثیر قرار میدهد.

این نوع تحقیق به ویژه برای نوزادان نارس بسیار سودمند است، زیرا درمان نوزادان دارای ریه های ناقص (و عوارض مرتبط با آن) اغلب موضوع زندگی و مرگ است. به همین خاطر اگر شما از این داروها استفاده می کنید، پزشک شما ممکن است از شما بخواهد برای چند روز مصرف این موارد را قطع کنید. اگر پزشک کاهش تری گلیسیرید خون با داروی نیاسین را شما تجویز کرده باشد، آن را طبق دستور مصرف کنید.

تمام گروه های سنی در رژیم غذایی روزانه روغن مصرف می کنند. در فرم ترانس، اتم های مجاور پیوند دوگانه به شکل متقارن قرار می گیرند. در صورتی که تعداد پیوندهای دوگانه در اسید چرب بیش از یک باشد، اسید چرب چند غیر اشباعی یا PUFA (Poly unsaturated fatty acid) نامیده می شود. از عوارض کمبود ویتامین A افزایش خطر ابتلا به عفونت ها و مرگ در کودکان، آسیب چشم ها و شبکوری و اختلال در رشد استخوان ها و سیستم خون سازی کودکان می باشد.

غنی سازی یکی از راههای جبران کمبود دریافت ریزمغذی های رژیم غذایی است. دو عارضه مهم و عمده کمبود ویتامین D در بدن استئومالاسی در بالغین و راشیتیسم یا نرمی استخوان در کودکان می باشد. سایر عوارض ناشی از کمبود این ویتامین در بدن شامل استئوپروز، ضعف و آتروفی عضلانی، کاهش قدرت ایمنی بدن خصوصا” پنومونی در اطفال، کاهش قدرت باروری در زنان و مردان، کاهش پاسخ انسولین به گلوکز، کاهش قدرت انقباضی قلب و تغییرات فشارخون می باشد. رعایت تنوع و تعادل غذایی، مصرف روغن مایع و فعالیت بدنی منظم و مناسب می تواند این خطر را کاهش دهد.

این فوق تخصص غدد و متابولیسم با اشاره به علل اختلالات چربی خون، بیان کرد: اگر علت، زمینه ژنتیک باشد فرد هر اقدامی کند مثلا در صورت داشتن اضافه وزن، وزن کم کند، ورزش کند یا رژیم غذایی را رعایت کند باز هم چربی خونش بالاست. اضافه کردن گیاه های معطر به عنوان طعم دهنده به غذا مثل زردچوبه هندی و دم کردن دانه های شنبلیله در چای را در نظر بگیرید و از آن مصرف کنید. در صورتی که رژیــم غـــذایی حاوی مقدار کافی کلسترول نباشد، کبد آن را با استفاده از سایر چربی های مصرف شده می سازد.

انواع چربی های حیوانی مثل روغن حیوانی، پیه، دنبه و چربی های گوشت و زرده تخم مرغ حاوی کلسترول هستند. اسید لینولنیک بطور عمده در دانه ها و مغزها از جمله تخم کتان و شاهدانه، روغن ماهی و بطور کلی ماهی های چرب مثل قزل آلا، ماهی آزاد، کپور و … سازمان جهانی بهداشت توصیه می کند که در رژیم غذایی روزانه نسبت اسید چرب غیر اشباع لینولئیک یا امگا ۶ به اسید چرب غیر اشباع لینولنیک یا امگا ۳ باید حداقل ۵ بر یک (مشابه شیر مادر) و حداکثر ۱۰ بر یک باشد. کلسترول یک ماده ضروری برای زندگی انسان است زیرا نه فقط به حفظ ساختمان غشاء سلول کمک می کند بلکه برای ساخت نمک های صفراوی و هورمون های استروئیدی نیز لازم است.

کلسترول تام مجموع کلسترول خوب (HDL) و کلسترول بد (LDL) می باشد. مطالعات متعددی نشان داده است در افرادی که در رژیم غذایی خود ماهی مصرف می کنند احتمال ابتلا به بیماریهای قلبی و عروقی کمتر است. همچنین اسیدهای چرب اشباع حداقل ۷% و حداکثر ۱۰% از نیاز انرژی روزانه، اسیدهای چرب تک غیر اشباعی (MUFA) کمتر از ۱۵% انرژی روزانه و اسیدهای چرب چند غیر اشباعی (PUFA) کمتر از ۱۰% انرژی روزانه افراد را باید تامین کنند. در همین حال، اسیدهای چرب اشباع موجود در گوشت های فرآوری شده – مانند گوشت گاو خشک شده، سالامی و یا کالباس – به طور معمول با مقادیر زیادی نمک و مواد نگهدارنده ترکیب می شوند که به طور بالقوه می تواند اثرات سوء بر سلامتی را تقویت کند.

اکثر افراد مبتلا به این بیماری این علائم را تجربه می کنند زیرا بدن آنها نمیتواند اسید اوریک اضافی را به میزان لازم برطرف کند. اسیدهای چرب ترانس که در اثر هیدروژناسیون روغن های مایع و تبدیل آنها به روغن های جامد تولید می شود، میزان کلسترول بد را به مراتب بیشتر از اسیدهای چرب اشباع افزایش می دهند و در نهایت اثرات سوء آن ها بر سلامت انسان بیش از اسیدهای چرب اشباع می باشد. مصرف روغن جامد که غالبا” روغن نباتی هیدروژنه می باشد، به دلیل وجود مقادیر بالای اسیدهای چرب اشباع و اسیدهای چرب غیر طبیعی ترانس که طی فرآیند هیدروژناسیون ایجاد می شود احتمال بروز بیماری های قلبی و عروقی و انواع سرطان ها را افزایش می دهد.

کلسترول در جریان خون به دو شکل اصلی انتقال می یابد: یکی کلسترول «بد» (کلسترول (LDL که غلظت بالای آن با افزایش رسوب کلسترول در دیواره رگهای خونی و تصلب شرایین (مستعد شدن برای بیماریهای قلبی- عروقی) همراه است و باید سعی شود که میزان آن در خون کاهش یابد. در این مکمل از پروتئین وی ۱۰۰ درصد استفاده شده است و افراد بالای ۱۰ سال میتوانند آن را مصرف کنند. در پاسخ به این سوال میتوان گفت از آنجایی که تزریق چربی روشی بسیار بیخطر و کم ریسک است تقریبا تمامی افرادی که احساس میکنند به فیلر در ماحیه خاصی از بدن خود احتیاج دارند میتوانند از آن بهره ببرند.

دستگاه های پارویی بر روی نقویت عضله خاصی متمرکز نیستند و همزمان چند عضله را فعال درگیر خواهند نمود از این رو ۱ ساعت تمرین سخت با این دستگاه ها می تواند باعث سوزاندن ۱۰۰۰ کالری شود. هر چه فرآیند هیدروژناسیون طولانی تر باشد، روغن جامدتر و سفت تر می شود. در حال حاضر، در حدود ۹۰-۸۰% روغن های مایع در کشور با فرآیند هیدروژناسیون به روغن نباتی جامد تبدیل می شود. جذب تری گلیسرید های غذا در روده و پس از اثر آنزیم لیپاز و تجزیه آن ها به مونوگلیسرید صورت می گیرد. در ایــن فرآیند در اثر پیوند بین اتم های هیدروژن و کربن در محل پیوندهای دوگانه (غیر اشباع) بخشی از اسیــدهای چـــرب غیر اشباع به اسیدهای چرب اشباع تبدیل می شوند و در این صورت میزان اسیدهای چرب غیر اشباع روغن کمتر خواهد شد.

شوره سر فعالیت یک نوع قارچ است که در اثر چربی بیش از حد پوست سر ایجاد شده است. متاسفانه در جامعه ما تقاضا برای روغن جامد بیش از روغن مایع می باشد. متاسفانه در فرآیند هیدروژناسیون اسید چرب ترانس نیز تولید می شود. این فرآیند نامطلوب است و در صنعت سعی می شود با کنترل هیدروژناسیون تولید اسیدهای چرب ترانس به حداقل برسد. روغن ها و چربی ها ترکیباتی آلی و نا محلول در آب می باشند. حالا سوال اصلی اینجاست که آیا آب کرفس نیز به اندازه کرفس مفید است یا خیر؟ بنابراین، ادامه دادن و دنبال نمودن رژیم غذایی تا اندازه ای آسان است.

در مقایسه با چربی های اشباع، که متخصصان توصیه می کنند افراد باید تا جایی که می توانند مصرف آن را محدود کنند. یا احساس سوزن سوزن شدن یا گز گز در پوست خود می کنید . متخصصان معتقدند چربی ترانس بدترین نوع چربی است که شما می توانید مصرف کنید . روغن حامل مناسبی برای ویتامین های محلول در چربی از جمله ویتامین های A و D می باشد. کبـد چرب ساده معمولا به شکل اتفاقی کشف میشود و ۷۰ تا ۸۰ درصد بیماران مبتلا به آن نشانهای ندارند و برای بیماریهای دیگر به پزشک مراجعه میکنند و پزشک بر حسب اتفاق متوجه کبـد چرب آنها میشود، اما گاهی احتمال دارد بیمار علاوه بر احساس خستگی، دردهایی در ناحیه کبد داشته باشد.

از اینرو پزشک تغذیه با درنظر گرفتن سطح ویتامین، سن، جنسیت، سایز و مواد معدنی بیمار یک رژیم غذایی حاوی مکمل کاهش وزن برای هر شخص تنظیم میکند. اگر می خواهید در برنامه بدنسازی برای چربی سوزی شاهد تغییرات چشمگیری باشید ، باید به صورت مداوم شدت تمرینات خود را افزایش دهید. رژیم غذایی نامناسب و پرچرب با افزایش تری گلیسیرید و کلسترول خون موجب افزایش خطر بروز بیماری های قلبی عروقی می شود.

بطور طبیعی در بدن یک فرد بالغ، به ازاء هر کیلوگرم وزن بدن ۲ گرم کلسترول وجود دارد. هر مرحله یک ایستگاه نام دارد که در آن حرکات ویژهای انجام میگیرد. اسید لینولئیک هم که یک اسید چرب غیر اشباع است و به همان ترتیب گفته شده اولین پیوند دوگانه آن روی کربن شماره ۶ قرار گرفته است، یک اسید چرب امگا ۶ می باشد. همان طور که گفته شد در این ماده غذایی مقدار چربیهای غیر اشباع از چربیهای اشباع بیشتر است.

به گفته وی، لبو پاک کننده عالی است و میتواند معده را شستشو داده و حکم مسهل برای برخی افراد دارای یبوست دائمی دارد. فرآیند هیدروژناسیون در صنعت طی عملیات مخصوصی برای تبدیل روغن های نباتی مایع به شکل جامد انجام می شود. علت عمده هیدروژناسیون روغن های مایع، پذیرش بیشــتر مـــصرف کنندگان برای مصرف روغن جامد به دلیل ناآگاهی از مضرات روغن جامد و همچنین سهولت حمل و نقل روغن جامد می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید