اتفاقی که بعید است رخ بدهد

افزودن روزانه دو گرم استرول به رژیم غذایی میتواند پنج تا 15 درصد کلسترول LDL را کاهش دهد. به همین دلیل، اگر به چربی خون مبتلا هستید مهم است که مصرف چربیهای اشباعشده و ترانس را کاهش دهید و بهجای آن از غذاهایی مانند غذاهای حاوی چربی اشباعنشده، ماهی و مواد غذایی غنیشده از استرول و استانول گیاهی استفاده کنید. مشخص نیست که آیا غذای حاوی استرول گیاهی یا استانول خطر حمله قلبی یا سکته مغزی را کاهش میدهد یا خیر اما کارشناسان مطرح میکنند که غذاهایی که کلسترول را کاهش میدهند خطر حمله قلبی یا سکته مغزی را کاهش میدهند.

نوشیدن بیشازاندازه الکل میتواند منجر به افزایش تریگلیسیرید خون و مشکلات سلامتی جدی ازجمله فشارخون بالا و حمله و سکته قلبی شود. ماهیهای چرب دارای مقادیر زیادی اسیدهای چرب امگا 3 هستند که میتوانند باعث کاهش تریگلیسیریدها و همچنین فشارخون شوند و از سوی دیگر، خطر ایجاد لختههای خون را نیز کاهش میدهند. اگر قبلا حمله قلبی را تجربه کرده باشید اسیدهای چرب امگا 3 میتوانند خطر مرگ ناگهانی شما را کاهش دهند. به همین دلیل کسانی که به دنبال تزریق چربی میروند دوره نقاهت کوتاه مدتی را تجربه کرده و عوارض جانبی به وجود آمده در آنها بسیار کم خواهد بود.

یکی از این عوامل مرتبط با مهارت و تجربه پزشک است که اگر مقدار تزریق شده به پوست به اندازه باشد و هم چنین فرایند تزریق سوزن به درستی انجام گیرد ماندگاری چربی در صورت افزایش پیدا میکند. ورزش های اشتباهی انجام می دهید. پس اگر شما بدن تان را عادت دادهاید که روزانه بهطور مثال ده دقیقه ورزش کنید، سعی کنید این عمل شما همه ی روزه و بهطور مداوم صورت بگیرد.

کلسیم یک ماده معدنی حیاتی است که بدن از آن برای ساختن استخوانها و دندانهای قوی استفاده میکند. استفاده از اسانسها و طعم دهنده ها در تولید مارگارین مجاز است، از طرفی شیر تخمیر شده که به عنوان فاز آبی استفاده میشود، خود حاوی مقداری دی استیل است که موجب ایجاد طعم کره ای درآن میشود. به طور کلی اگر در تولید مارگارین از چربی های نیمه اشباع یا غیر اشباع استفاده شود می توان گفت برای مصرف خوراکی می تواند بهتر از کره حیوانی باشد اما برای سرخ کردن در حرارت های بالا در صورت استفاده از چربی های نیمه اشباع مناسب نمی باشد.

پزشکان ترجیح میدهند این فرآیند انتقال چربی به کل صورت را در اتاق عمل انجام دهند و معمولاً با عملهای زیبایی دیگر همچون لیپوساکشن یا لیفت صورت آن را ترکیب میکند. منتها در نواحی صورت باید با دقت بالاتری انجام شود. در صورت وجود چربی اضافی در کبد فرد و عدم سابقه مصرف زیاد الکل ، ممکن است تشخیص پزشک NAFLD باشد. مطالعات نشان میدهند که رژیم غذایی همراه با گردو میتواند خطر عوارض قلبی را در افرادی که سابقه حمله قلبی دارند کاهش دهد.

اگر تفسسیر آزمایش خون نشاندهنده سطح پایین باشد که میتواند سرطان، هایپر پاراراتیروئیدیسم، سل و سطح بالا شرایطی از جمله سوءتغذیه، راشیتیسم و هیپو پاراتیروئید را نشان میدهد. بالا بودن قند خون (هیپرگلیسمی) این وضعیت نشان دهنده پیش دیابت یا دیابت نوع دو است. تحقیقات نشان میدهد مصرف روزانه آووکادو میتواند به بهبود سطح کلسترول LDL در افراد دارای اضافهوزن یا چاقی کمک کند. چربی های نباتی اصولا به دسته ای از چربیها گفته میشود که به صورت مستقیم از گیاهان استخراج میشود و طی فرایندهایی که بر رو آنها صورت میگیرد به صورت خالص مورد مصرف قرار میگیرد. برای رسیدن به پاهای رویاییتان راه های مختلفی وجود دارد که هیچ کدامشان به امکانات پیشرفته ای نیاز ندارد و یا امکانات کمی می خواهند.

همه مغزها کالری زیادی دارند، بنابراین لازم است تعداد کمی از آنها را به سالاد اضافه کنید یا چند عدد مغز را بهعنوان میان وعده بخورید. سعی کنید برشهای آووکادو را به سالاد و ساندویچ اضافه کنید یا آنها را بهعنوان یک غذای فرعی میل کنید. ورزشهای پر تنش و شدید ممنوع: تا زمانی که پزشک به شما توصیه کند، از انجام هرگونه فعالیت شدید خودداری کنید. اسیدهای چرب امگا 3 بر میزان کلسترول بد تاثیر نمیگذارند اما به دلیل سایر مزایایی که برای قلب دارند، پزشکان توصیه میکنند که در هفته حداقل دو وعده ماهی بخورید. پزشکان مطرح میکنند که موثرترین رویکرد برای کاهش کلسترول خون، انتخاب غذاهای حاوی چربی اشباعنشده و محدود کردن مصرف غذاهای حاوی چربیهای اشباعشده یا ترانس است.

بلغور جو دوسر حاوی فیبر محلول است که باعث کاهش کلسترول بد میشود. ویتامین A : این ویتامین که محلول در چربی است و نقش یک کاتالیزور بسیار مهم در فرایندهای بیوشیمیایی بدن را دارد و برای جذب مواد مغذی ، رشد استخوان ها و باروری بسیار مهم است. چربیهای اشباعشده باعث افزایش کلسترول بد در بدن شما میشوند. بهتر است غذاهای حاوی چربی اشباعشده و ترانس را بهکل از رژیم غذایی خود حذف کنید یا آن را به کمتر از 6 درصد کل کالری روزانه کاهش دهید. یکی از عوامل سالم بودن رژیم غذایی مدیترانهای این است که در آن، چربیهای اشباعشده مثل چربیهای موجود در گوشت با چربیهای اشباعنشده جایگزین میشود.

همانطور که در پست قبلی علم فود نیز اشاره کردیم، کره چربی خالص حاصل از شیر است که البته آن را به صورت مستقیم از شیر تهیه نمی کنند بلکه ابتدا چربی شیر در فرآیند پاستوریزاسیون شیر و درتولید شیر بدون چربی گرفته میشود و به صورت محصول خامه طی فرآیند تخمیر عرضه میشود. کره بهتر است یا مارگارین و ارتباط آنها با بیماریهای قلبی؟ کودکانی که کلسیم کافی دریافت نمیکنند ممکن است در بزرگسالی به اندازه کافی رشد نکنند و کوتاه قد باقی بمانند.

درنهایت، همانطور که در ارتباط با موضوع باید و نبایدهای تغذیه در افراد مبتلا به چربی خون مطرح شد، رژیم غذایی اهمیت بسیار زیادی در درمان این بیماری دارد. پرهیز از مصرف چربیهای ترانس نیز در باید و نبایدهای تغذیه در افراد مبتلا به چربی خون مهم است. گزینههای مختلفی برای غلطک چشم در بازار وجود دارد که ممکن است به کاهش پف، کاهش سیاهی دور چشم و ارائه مزایای ضد پیری کمک کند. با توجه به اینکه چربی و روغن و مشتقات نفتی از آلاینده های مضری می باشند که فرآیند بیولوژیکی لجن فعال را مختل می کنند، بنابر این در تصفیه خانه های صنعتی که چربی و روغن در پساب وجود دارد در ابتدای تصفیه خانه یک واحد چربی گیر تعبیه می گردد.

نکته ای که باید به آن توجه کنیم این است که برخلاف باورهای موجود مارگارین هیچگاه جایگزین چربی های نباتی نمیشود و اطلاق کره نباتی به آن صحیح نیست. مهم است که افراد به میزان کلسیم دریافتی در تمام سنین توجه داشته باشند. درصورتیکه به چربی خون مبتلا هستید لازم است از مصرف غذاهایی که در ادامه مطرح میشود اجتناب کنید یا آن را محدود کنید. جریان خون، کلسترول مصرفشده را به مقدار ناچیز جذب میکند و این امر، بعد از چند ساعت تاثیر کمی بر سطح کلسترول میگذارد.

دیدگاهتان را بنویسید