تاریخ مشروطه ایران/۱ – ویکینبشته

به گفته جلالی، حفاظت مشارکتی در ۶ میلیون هکتار از اراضی کشور، تثبیت مالکیت دولت در ۲ میلیون هکتار از اراضی و اجرای طرح کاداستر در ۱۲ میلیون هکتار در عرصههای جنگلی و مرتعی از جمله سیاستهای راهبردی سازمان جنگل ها و مراتع و جزء اقداماتی است که انجام شده است. پارک جنگی النگدره بسیار به بافت شهری گرگان نزدیک است و برای رفتن به آن­جا از طریق تنها ورودی آن، باید وارد بلوار نهارخوران- خیابان سروش جنگل (عدالت 103) بشوید تا در انتهای خیابان سروش جنگل، ورودی پارک جنگلی النگدره را ببینید. برای رفتن به قلعه بابک، باید وارد شهر تبریز یا اهر شوید و سپس خودتان را به کلیبر برسانید.

ساخت کلبه جنگلی جوارم نه تنها خدشه ای به زیبایی این جنگل وارد نکرده است بلکه زیبایی این منطقه را دو چندان نموده و یکی از جاذبه های دیدنی جوارم به حساب می آید. به علت آبوهوای خوب و وسیع بودن محیط بوستان، این پارک محل مناسبی برای سوارکاری است. در پایین و بالای پارک جنگلی مشگین شهر، ۵ رشته نهر که مخصوص روستاهای اطراف است به موازات خیابان و در دو طرف آن جاری است که باعث ایجاد چمنزارهای زیبایی در این منطقه شده است. به تنگ آمدهایم. هر روز مطالبهٔ جدیده تقدیم میکنند، و در عدم قبول، استدعای عزل وزراء حربهٔ تهدید ایشان است، و بسیار حربهٔ قاطع است.

این بوستان زیبا با جذابیتهای طبیعی و تفریحی بسیار، افراد زیادی را در تمام ایام سال به خصوص در تعطیلات و روزهای گرم تابستانی به سوی خود میکشاند. این امکانات رفاهی و جاذبه های دیدنی باعث شهرت النگدره به مکانی تفریحی و گردشگردی شده است. هدف از طراحی و ساخت چنین مجموعه ای ، رفاه و آسایش مسافران عزیز به دور از هیاهوی زندگی و مهیا کردن مکانی ایده آل برای تمدد اعصاب و زدودن خستگی از روح و جسم در کنار تجربه ی هیجان انگیزترین لحظات زندگیشان است زیرا امکانات تفریحی مجتمع شهر سبز می تواند در کنار آرامش بی نظیر این هتل تنوع طبع هر سلیقه ای را ارضاء نماید.

از امکانات عمومی میتوان مسیرهای مناسب پیادهروی و دویدن را نام برد که در این بوستان قابل استفاده میباشند. مسائل و مشکلات جنگلداری در بحث های جهانی هم مطرح میگردد و انواع ارگانها و نهادها در این زمینه گسترش میابند. کارداران دولت ایران مسائل مخفی را بعد از انتشار میپوشند.. این پارک جنگلی از مناطق نمونه گردشگری ایران و مکان های دیدنی استان گلستان محسوب میشود که در پنج کیلومتری جنوب غرب شهر گرگان قرار دارد. کوهسار نظیر دیگر پارکهای شهر، از ریههای تنفسی تهران محسوب میشود و تاثیر بسیاری در تغییر آبوهوای تهران و کاهش آلودگیها دارد. لذا در زمان سوانژنگ، وادی کابل یک دیگ تباری میشود.

عسلی که طبق USDA به عنوان ارگانیک برچسب گذاری شده است از یک مزرعه زنبور عسل تهیه شده است که از استانداردهای دام های ارگانیک پیروی می کند. دلیل نامگذاری جنگل هم طبق گفته قدیمیهای دهستان وجود آن در بخشی به همین نام است که آن را به یکی از زیباترین جنگل های گیلان تبدیل میکند. کوهسار تهران جنگلی بسیار وسیع میباشد و وسعتی در حدود 5700 هکتار را در برگرفته است. بنابر اعلام بنیاد حیات وحش جهان (WWF) سالانه ۷.۵۷ میلیون هکتار از جنگلهای جهان به کام نابودی کشانده میشوند.

نکته جالب توجه این است که هر سال صد هکتار به بخشهای جنگلکاری شده آن اضافه میگردد. اما مستقیم از کندو به حالت خود نزدیک می شود تا عسلی که فیلتر شده است. البته زنبورها معمولاً تا 2 مایل از کندو به دنبال گل پرواز می کنند. زنبورداران برای این که کندو از حمله حشرات و آفت در امان باشد آن ها را سم پاشی می کنند. پیست تخصصی موتورکراس و پیست دوچرخه سواری نیز از دیگر بخشهای کوهسار هستند که ورزشکاران میتوانند به صورت کاملا حرفهای در این پیست ها به تمرین بپردازند. هزاره های افغانستان به زبان پارسی (فارسی هزاره گی) صحبت میکنند، اما منشای مغولی واضح آنها بواسطۀ چهرۀ ترکی- مغولی ایشان هویدا است.

کباب ترش گیلانی که گوشت خوابانده شده در رب انار و ادویه است، شیش انداز، باقلاقاتوق، میرزاقاسمی و کوکوی خاویار ماهی از غذاهای معروف گیلانی است. علاوه بر تفریحات متنوعی که نام برده شد، این بوستان دارای امکانات دیگری نظیر زمینهای بازی کودکان است که بسیار مورد پسند بازدیدکنندگان قرار دارد. کوهسار تهران همچون دیگر پارکهای پایتخت دارای امکانات ورزشی همگانی و تخصصی مناسبی است. این رویای به واقعیت تبدیل شده برای دوستداران طبیعت همراه با امکانات یک هتل ۴ ستاره بی شک تجربه ای تکرار نشدنی است.

وجود امکاناتی نظیر باربیکیوها، بوفهها و رستورانها امکان طبخ و سرو وعدههای غذایی را مهیا کرده است. در عسل طبیعی هیچ گونه شکر و قند مصنوعی وجود ندارد. به طور طبیعی، عسل دارای مزایای جدی است. جنگل ابر، به عنوان منطقهای بکر در شاهرود، فاقد مغازهها و یا فروشگاههای لوکس است. حدود این پارک از رودخانه کن در غرب شروع و به رودخانه فرحزاد در شرق ختم میشود. اشاره کرد. در کوهسار همچنین به صورت تخصصی به آموزش طراحی و ساخت بالن و بومرنگ نیز پرداخته میشود و مکان مناسبی برای تست بالن، چترهای نجات و هواپیماهای مدل گلایدر میباشد.

پارک جنگلی کشپل در شهرستان نور در فاصله ۲.۵ کیلومتری تا چمستان قرار دارد و از جنوب به آب گرم لاویج و از شرق به جنگلهای چمستان ختم میشود. مساحت زیاد پارک جنگلی کوهسار به علت بافت کوهستانی آن است. مدیر مجموعه معتقد است همه این عناصر در خدمت بومگردی هستند و بومگردان میتوانند از حضور در کنار آنها و حتی مصرفشان لذت ببرند. این سموم با عسل ترکیب می شود و وارد بدن انسان می شود. انتخاب عسل بدون فیلتر خام، بیشترین خواص را حفظ می کند.

هنگام انتخاب عسل احتمالا با برچسب هایی برخورد کرده اید که از کلماتی مانند خام، عسل ارگانیک، بدون فیلتر استفاده می کنند. بنابراین، عسل بدون فیلتر لزوما خام نیست مگر اینکه برچسب آن زده شود. عسل خام چیست و چه خواصی دارد؟ به این معنی که عسل دیگر خام نیست. عسل ارگانیک علاوه بر این که باید از شهد گل تهیه شده باشد، از آفت کش ها و آنتی بیوتیک ها در امان باشد. عسل ارگانیک به دلیل نداشتن آفت کش ها و مواد شیمیایی برای بدن بسیار مفید است.

در جنگل بكر بین تولید كنندگان ( گیاهان ) ، مصرف كنندگان ( جانوران ) و تجزیه كنندگان ( جانوران ریز ) یك اشتراك حیاتی متقابل و پایدار برقرار است . همچنین عسل طبیعی طیف وسیعی از ریز مغذی های ضروری است. فیلتر کردن عسل به معنی پردازش عسل برای حذف ذرات بسیار کوچک حتی به اندازه گرده است. جگوار همچون دیگر گربهسانان گوشتخوار است و رژیم غذاییش شامل حیوانات کوچک یا بزرگ جثهتر از خود است. به گزارش خبرنگار مهر، «سموره» عنوان کتابی است به قلم آذر ودودی و تصویرگری گلی صفری که به تازگی از سوی انتشارات نردبان (بخش کودک و نوجوان انتشارات فنی ایران) برای کودکان و نوجوانان منتشر شده است.

دیدگاهتان را بنویسید