تجهیزات نبود، ارسباران سوخت!

اما با وجود اینکه وسعت کشور ایران بسیار زیاد بوده و همچنین دو رشته کوه البرز و زاگرس سبب ایجاد پوشش های گیاهی خاص و متفاوت در نقاط مختلفی از این کشور شده اند، بهترین، مناسب ترین و زیبا ترین پارک جنگلی های ایران برای بازدید کجا هستند؟ چرا که این منطقه گردشگری، با داشتن تنوع بسیار زیادی در پوشش گیاهی خود، مناظر و چشم انداز های بسیار جذاب و زیبایی را به نمایش گذاشته است. در استان گیلان۵۶۴ هزار هکتار جنگل و ۲۲۴ هزار هکتار مرتع وجود دارد که جنگل و مراتع آن تنها با ۲۳۷ محیطبان و جنگلبان حفاظت میشود؛ اما زمین خواری و یا کوه خواری معضلی است که اخیرا محیط زیست گیلان با آن درگیر شده است.

شهرستان آمل در استان مازندران، یکی از خوش آب و هوا ترین نقاطی است که می توان برای تعطیلات و استراحت به آن رجوع کرد. پارک جنگلی مخمل کوه، از آن دسته از جاذبه های گردشگری در استان خرم اباد است و بازدید از ان برای هر فردی واجب است. یکی از زیباترین پارک جنگلی های زیبا در ایران که بازدید از آن را به شدت توصیه می کنیم، پارک جنگلی کشپل، یکی از جذاب ترین جاذبه های گردشگری در چمستان استان مازندران است. برای دسترسی به پارک جنگلی النگدره باید ابتدا خود را به استان گلستان برسانید.

پارک جنگلی های ایران، از جمله مکان هایی هستند که با بازدید از آن ها می توان اقدام به انجام فعالیت های تفریحی متعددی کرد و همچنین باید اشاره کنیم که با سفر به آن ها می توان برای مدتی، اقدام به فرار از زندگی های شهری، دود و دم هوا، آلودگی های آزار دهنده، شلوغی ها و ازدحام بیش از حد در شهر ها، ترافیک های متعدد، و به طور کلی، هر آن چه که به شهر ها مربوط است نمود. بادغیس نامی است کهن و در یشتها از آن با عنوان «وائیتی گئس»، نام دوازدهمین کوهی که در زمین پدیدار گشته، یاد شدهاست.

این پارک جنگلی، جایی است که می توانید بهترین و به یاد ماندنی ترین سفر خود را در آن تجربه کنید. به گزارش شریان نیوز،به نقل از برترین ها، جنگل آمازون بزرگترین جنگل زمین است که ۱۳ کیلومتر مربع وسعت داشته و بخش هایی از نه کشور: برزیل، بولیوی، کلمبیا، اکوادور، گویان، گویان فرانسه، پرو، سورینام و ونزوئلا را دربرمی گیرد. حدود ۶۰% از از این جنگلها در خاک برزیل قرار دارند و در واقع تا کشورهای بولیوی، پرو، اکوادور، کلمبیا، گویان، سورینام و گویان فرانسه نیز گسترش پیدا کرده است. از سال ۱۹۷۰ برزیل تقریباً ۶۰۰ هزار کیلومتر مربع از جنگل ها را از دست داده که مساحتی بزرگتر از مجموع اسپانیا و پرتغال است و در ۱۰ سال گذشته، سالانه میانگین ۲٫۸ میلیون هکتار یا % ۰٫۴۸ از آن از بین می رود.

گرگان از بازارهای متنوعی برخوردار است که سالانه پذیرای بسیاری از گردشگران میباشد. پارک جنگلی کشپل با به نمایش گذاشتن چشم اندازی خاص و متفاوت، جزو مکان هایی است که هر فردی باید قبل از مرگ خود از آن بازدید کرده و زیبایی های آن را از نزدیک مشاهده کند. این مکان ها، با داشتن فضای بسیار جذاب و دیدنی و همچنین مناظر خاص و متفاوت، می توانند حال و هوای هر فردی را تغییر داده و در نهایت، سبب شود تا هر فردی، اوقات بسیار لذت بخشی را سپری نماید.

علاوه بر این باید اشاره کنیم که هوای بی نظیر، وجود گونه های گیاهی متعدد و متفاوت، فضایی خاص و جدید و بسیاری از عوامل دیگر، سبب شده است تا طرفداران این جاذبه های گردشگری بسیار زیاد باشند. در نهایت شما می توانید در منطقه ای خلوت و بکر، نا گفته نماند که در پارک جنگلی سی سنگان، امکان بازدید از پوشش گیاهی جذاب و خاصی نیز وجود دارد. با حدود سه ساعت دیگر کوه پیمایی به منطقه لشم رسیده که روستای زیبای ییلاقی بشمار می رود و حدود ۲۵۰۰ متر از سطح دریا ارتفاع دارد، در چشم انداز شمالی با زاویه وسیع، دریا کاسپین و شهرهای ساحلی دریای مازندران در دید است، دسترسی به قله ۳۵۰۰ متری بلس کوه از اینجا امکان پذیر می باشد، در لشم خاطره ای زیبا برای دوستداران طبیعت بیادگار می ماند.

همچنین باید اشاره کنیم که با توجه به این که مساحت پارک جنگلی سی سنگان بسیار زیاد است، هر چه تعداد بازدید کنندگان این منطقه بیشتر باشد، باز هم امکان تجمع و شلوغی بیش از حد در این منطقه وجود ندارد. برای دسترسی به پارک جنگلی میرزا کوچک خان از شهر تهران، باید خود را به جاده هراز برسانید و از طریق این جاده به سمت مازندران حرکت کنید. در نزدیکی های شهر امل، می توانید این پارک جنگلی زیبا و دیدنی را مشاهده نماید. زیباترین پارک جنگلی های ایران، با به نمایش گذاشتن زیبا ترین و دیدنی ترین مناظر و چشم انداز ها طرفداران بسیار زیادی دارند.

در واقع، بدون شک، امروزه در کشور ایران، تعداد بسیار زیادی از پارک های جنگلی وجود دارد و به همین سبب باید اشاره کنیم که کدام یکی از این پارک های جنگلی دارای زیبا ترین و دیدنی ترین محیط ها بوده و سفر به آن بسیار خاطره انگیز و لذت بخش خواهد بود؟ همچنین باید اشاره کنیم که نشستن در دل طبیعت و تماشای چشم انداز های بسیار جذاب و زیبا، یکی از تفریحات بسیار لذت بخشی است که امروزه هر فردی می تواند اقدام به انجام آن کند. از بین گزینه های زیادی که به ذهن می رسد، یکی استانبول است.

در بین تعداد بسیار زیادی از پارک ههای جنگلی ایران، پارک جنگلی سی سنگان دارای نما و چشم انداز بسیار جذاب و دیدنی ای است. در ضربه گیر دوم، طبیعت گردی انجام می شود و در این منطقه، ممکن است روستاها و جوامع محلی و حتی شهرهای کوچک هم باشند و به طور کلی، مردم حذف نمی شوند. در این وضعیت زمان سفر به روستاها و شهرهای اطراف افزایش پیدا میکند. در اطراف روستا، کوه های بسیاری مشاهده می شود که از مقاصد محبوب کوهنوردان به شمار می روند.

اگر از جادهی قدیم بابل به آمل بروید، در چند کیلومتری آمل جادهای به سمت جنگل و کوه میرود و پیچی که میخورد، زیبایی تازهای پیدا میشود و هر پیچی آدمی را وارد دنیای دیگری میکند. برای دسترسی به پارک جنگلی مخمل کوه باید خود را به شهر خرم آباد برسانید و در نهایت، از طریق این شهر به راحتی به این منطقه گردشگری بی نظیر که از جمله زیباترین پارک های جنگلی ایران است بروید.

همانطور که می دانید، کشور ایران، تعداد بسیار زیادی از جاذبه های گردشگری و دیدنی را درون خود قرار داده است. از خاص ترین و دیدنی ترین پارک جنگلی های ایران، می توان به پارک جنگلی میرزا کوچک خان اشاره کرد. اشاره کرد. به طور کلی این پارک به عنوان یکی از زیباترین پارک جنگلی های ایران شناخته می شود. به طور کلی مساحت پارک جنگلی مخمل کوه، دارای مساحتی در حدود 500 هکتار بوده و به همین سبب، می توان از بخش های متعددی که در آن وجود دارد بازدید کرد.

از جمله جاهای دیدنی که با سفر به پارک جنگلی میرزا کوچک خان می توانید از آن ها بازدید کنید، می توان به چشمه های جذاب و جوشان، آبشار ماهان، و همچنین رودخانه هراز اشاره کرد. اگر به فصل پاییز علاقه مند هستید و دوست دارید تا در این فصل، به جاذبه های گردشگری متعددی سفر کنید و از جنگل های رنگارنگ دیدن کنید، باید اشاره کنیم که پارک جنگلی میرزا کوچک خان که از بی نظیر ترین و زیباترین پارک جنگلی های ایران می باشد، بهترین و مناسب ترین گزینه برای شما است. در واقع لیستی که در زیر مشاهده می کنید، مجموعه ای از بی نظیر ترین و جذاب ترین پارک جنگلی های ایران است که با بازدید از آن ها، می توانید بهترین و به یاد ماندنی ترین اوقات خود را سپری نموده و در نهایت، لذت بخش ترین اوقات خود را در این مناطق سپری نمایید.

نا گفته نماند که با بازدید از پارک جنگلی مخمل کوهمی توانید از امکانات رفاهی متعددی بهره مند شده و در نهایت، اوقات لذت بخش و به یاد ماندنی را برای خود به ثبت برسانید. همانطور که می دانید، در روز های آخر هفته، و در تعطیلات این روز ها، هر فردی هوس می کند تا به یک مکان بکر برود تا خستگی های یک هفته کاری خود را از تن خود خارج کرده و در نهایت، بهترین و به یاد ماندنی ترین اوقات خود را در این مناطق بگذرانند.

پس اگر هوس مسافرت کرده ایدد و هیچ مقصد مشخصی ندارید، و یا حتی دوست دارید تا از بی نظیر ترین و جذاب ترین چشم انداز هایی که در ایران وجود دارد بازدید کنید، توصیه می کنیم مطالعه ادامه این مطلب را از دست ندهید و با پارک جنگلی های ایران آشنا شوید. این پارک جنگلی، مناظر و چشم انداز های بسیار جذابی دارد. طبیعتا، دسته بندی های این جاذبه های گردشگری نیز بسیار متعدد و گوناگون بوده و در نهایت، هر فردی که قصد گشت و گذار را داشته باشد، گزینه های بسیار زیادی در پیش رو دارد. چرا که درون این پارک جنگلی می توان به میزان قابل توجهی با مناظر و چشم انداز های زیبایی رو به رو شد.

خوبه که آدم نسبت به زادگاهش عرق داشته باشه و برای توسعه و پیشرفتش تلاش کنه اما خیلی وقتها ارائه اطلاعات نادرست در مورد یک منطقه و به خصوص زدن برچسب «ترین» به یک شهر یا منطقه بدون اطلاع از شرایط نقاط دیگر، میتونه حکم ضدتبلیغ رو داشته باشه و برای کسانی که اهل فن هستند اثر معکوس داشته باشه! و همچنین درون این مورد از پارک جنگلی های ایران، انواع مختلفی از جاذبه های گردشگری و پدیده های طبیعی وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید