جاهای دیدنی یزد با آدرس، ساعت بازدید و تصاویر

برای بازدید موزه علوم و فنون آموزش و پرورش اصفهان، در تمامی روزهای هفته به جز روزهای تعطیل از ساعت ۸ تا ۱۴ پذیرای علاقه مندان است. یکی از برترین جاهای دیدنی اصفهان برای دانشجویان، دانش آموزان و سایر افراد علاقمند به مبحث آموزش و تدریس؛ موزه علوم و فنون آموزش و پرورش است. در ضمن برای افراد علاقمند به تاریخ ارمنیان غرفههای مختلفی وجود دارد که در هر کدام به بخشی از تاریخ پر فراز و نشیب این قوم پرداخته شده است. منوی غذایی رستوران های اصفهان کاملا متنوع است و برای افرادی که دوست دارند غذاهای سنتی اصفهان و یا غذاهای بین المللی و یا غذاهای ایرانی را امتحان کنند، حرف های زیادی برای گفتن دارد.

اگر شما هم دوست دارید فرزندان خود را با فرهنگ لباس و سبک زندگی مردم دوره های قدیم آشنا نمایید، بهترین گزینه موزه مردم شناسی اصفهان است. کارگاه سازسازی: افرادی که دوست دارند بدانند سازهای مشهور ایرانی چطور ساخته میشوند، میتوانند از این قسمت موزه موسیقی اصفهان دیدن کنند. از همین رو بسیاری از کسانی که قصد انجام تحقیقات کاملی در زمینههای هنری مختلف دارند میتوانند از این موزه بازدید کنند.

تاریخ ساخت این موزه به سالهای 1905 و 1906 بازمیگردد و در آن بیش از 800 نمونه از اشیاء قدیمی مختلف قرار گرفته که متعلق به قرون 16 تا 20 میلادی هستند . یکی از برترین موزههای اصفهان که در عمارت رکیب خانه قرار گرفته است، موزه هنرهای معاصر میباشد که در آن یک گنجینه کامل از نقاشیهای قهوهخانهای، خوشنویسیهای معروف اثر هنرمندان اصفهانی، آثار چوبی، چینی و سفالی، آبگینه، آثار فلزی، نگارگریها، دست بافتههای تاریخی، آثار روغنی، لاکی و کتابهای خطی نگهداری میشود. فضای اطراف چشمه ناز ونک نیز در زیبایی دست کمی از خود چشمه ندارد و حضور در چنین مکانی بیشک حس بینظیری به شما میدهد.

شهر اصفهان یکی از مهم ترین شهرهای توریستی ایران است که جاذبههای توریستی و مکانهای تفریحی مختلفی را درون خود جای داده است. موزه کاخ چهلستون در سال ۱۳۲۷ تأسیس شد، در آن آثار تاریخی مهمی مانند نسخههای مختلف کتابهای تاریخی، آثار مربوط به سفالگری و کاشی سازی، مجموعه سکه متعلق به دوران ماقبل تاریخ تا امروز، اسناد تاریخی مختلف مربوط به دورههای تاریخی متفاوت نگهداری میشود.همچنین جالب است بدانید که موزه چهلستون اصفهان به عنوان دومین کاخ موزه تاریخی ایران شناخته میشود.

فضای داخلی این ساختمان بسیار جالب است و هر بینندهای را میتواند مجذوب خود کند. قبل از همه چیز بهتر است بدانید که شاید وسایل نگهداری شده در این موزه برای همه جالب نباشد. سرای سرآهنگان: در این قسمت از موزه اساتید برجسته موسیقی اصفهانی و مختصری از زندگی نامه آنها در اختیار بازدید کنندگان قرار گرفته است. بازدید از این موزه شاید در نگاه اول کمی عجیب به نظر برسد، ولی قطعا افرادی که به این عرصه علاقه دارند میتوانند از دیدن آن لذت ببرند.

همچنین در بعضی از قسمتهای این موزه امکان دسترسی به آرشیو صوتی و تصویری مربوط به هنر موسیقی و آواز سنتی ایران نیز وجود دارد. بازدید از این مکان در روز بسیار دلپذیرتر خواهد بود، چرا که میتوانید همه قسمتهای آن را با دقت مشاهده کنید. به خصوص اینکه در بازههای زمانی خاص اجرای موسیقی زنده در این فضای زیبا را میتوانید مشاهده کنید و از آن لذت ببرید. ضمن اینکه آبش خوابآور و اشتهاآور هم هست. این قلعه بسیار زیبا با زیبایی های روستا و جنگل های اطراف در هم آمیخته شده و یک مکانی حیرت آور را خلق کرده است.

قلعهای بدون در ورودی است و همین اسم با شکوهی برای این قلعه است. از جمله این دیدنی ها می توان به سد و دریاچه طالقان، آبشار کرکبود، آبشار سوهان، آبشار شله بن، روستای کلارود، روستای اورازان، کتیبه گردنه عسلک، غار پنجعلی، ارژنگ قلعه و چشمه های آب گرم اشاره کرد. قلعه، چاپارخانه، مسحد جامع پای برج، آبانبار پای برج، آبانبار چهاربادگیری، حسینیه پای نخل، پاکنه و حمام تاریخی سریزد از مکانهای دیدنی این روستای اعجاب انگیز است. این موزه که در روزهای غیر تعطیل از ساعت 8 تا 12 آماده خدمت رسانی به علاقمندان میباشد، قطعا یکی از بهترین دیدنی های اصفهان برای اردوهای دانش آموزش خواهد بود.

این موزه هر روز از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ ظهر روزهای غیر تعطیل برای بازدید علاقمندان باز میباشد. از آنجایی که در دوران مشروطه رجال سیاسی، روشنفکران، علما مردم و آزادیخواهان استانهای اصفهان و چهارمحال و بختیاری در این مکان گردهمایی میکردند؛ این مکان را به نام موزه مشروطه نیز میشناسند. گردشگران پس از ورود به شهرستان اردل و عبور از روستاي رستم آباد و رودخانه کارون جاده خاکي را از ميان باغات انبوه به سمت اين تفرجگاه پر نام ونشان وصف ناپذير پيش مي گيرند.

در نزدیکی قله آن یک محل نسبتا صاف به نام برف حاج آقارضا قرار دارد که برف آن در سال های پر برف تا نیمه تابستان به علت در سایه بودن باقی می ماند و محل اطراق چند روزه کوهنوردان و محلی هاست. در این منطقه چشمههای آب سرد و گرم بسیاری وجود دارد و شهر چشمه نامش را از چشمههای این منطقه گرفته است. برخلاف بیشتر آبهای گرم، از بوی بد گوگرد که بسیاری را از رفتن به چشمههای آبگرم فراری داده در اینجا خبری نیست. این استان دارای آثار تاریخی و مناظر طبیعی از جمله چشمههای فراوان، جنگلهای وسیع و دلانگیز بلوط، رودخانههای فراوان، تالابهای زیبا و به طور کلی طبیعتی بکر و رویایی است.

چرا که میتوان پیشرفت این سازمان و به طور کلی پیشرفت دنیای امداد و نجات را در کشورمان به شکلی دقیقتری مورد بررسی قرار داد. عصارخانهها در زمانهای دور به عنوان مکانهایی برای روغن گیری از دانههای مختلف به کار میرفتند و به گفته بسیاری عصارخانه نمادی از پیشرفت صنعت در ایران قدیم است. حسین حسین پناه در سال 1334 به دنیا آمد و به گفته خودش از 7 سالگی به تشویق پدر و به دلیل علاقه شخصی شروع به جمع آوری وسایل و اشیاء قدیمی کرد. این روزها آثار طبیعی و تاریخی که جمع آوری آنها 37 سال طول کشیده را درون خود جای داده و عموم مردم در زمان سفر به اصفهان میتوانند از این موزه دیدن کنند.

خانه تاریخی تالار تیموری که یک بنای مربوط به دوران تیموریان است و از جای دیدنی اصفهان محسوب می شود. این جای دیدنی اصفهان در یک مجموعه با ارزش از امکانات و وسایل در زمینه اکوسیستمها، کار و دانش، رشتههای فنی، زمین شناسی، زیست شناسی، فیزیک، شیمی، نجوم و… اصفهان یکی از بزرگترین جاذبه های گردشگری ایران است و در این مقاله قصد داریم به برخی از جاهای دیدنی اصفهان بپردازیم. به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، ایرج حاتمی اعلام کرد: قرارداد امکان سنجی فنی و اقتصادی احداث خط آهن جلفا – چشمه ثریا برای اتصال راه آهن ایران به اروپا، منعقد شد.

مناره مسجد امام حسین از بناهای قرن هشتم با سردری زیبا و خوش طرح با کتیبه هایی با خط کوفی که در آثار ملی ایران ثبت شده است. امروز قصد داریم تا درباره یکی از جاذبههای کمتر شناختهشده ایران صحبت کنیم. ارومیه – ایرنا – چشمه ثریا در شمالیترین نقطه جغرافیایی ایران بین مرز ایران و ترکیه در استان آذربایجان غربی و از توابع شهرستان ماکو است. جزایر استان آذربایجان شرقی محدود به دریاچه ارومیه و رودخانه ارس است .

باستان شناسها معتقدند که قدمت این روستا به شاهک نشین باریکانو در سرزمین ماد یا مادستان باز میگردد. کاروانسرای سگزی از دیگر جاهای دیدنی اطراف اصفهان بوده که قدمت آن مربوط به دوره صفوی است. کمتر کسی است که با مشهور ترین رستوران جاهای دیدنی اصفهان آشنا نباشد. و شاهد آن از زبان شاهنامه : که گر بر خرد چیره گردد هوا نیابد زچنگ هوا کس رها خردمند کارد هوا را به زیر بود داستانش چو شیر دلیر روانم نباید که آرد منی بداندیشد و کیش اهریمنی شوم بد کنش همچو ضحاک و جم که با تور و سلم اندر آید بهم به یزدان شوم ناگهان ناسپاس بروش روان اندر آرم هراس جهان چون من و چون تو بسیار دید نخواهد همی با کسی آرمید جهان یادگار است و ما رفتنی بگیتی نماند بجز مردمی و باین ترتیب تصمیم می گیرد مردم دنیا را به خودشان واگذارد و خود ترک جاه و مقام و فرمانروایی نموده و به گوشه ای دور از چشم دیگران به عبادت طی طریق نماید .

تزئینات و نقاشیهای انجام شده در بخشهای مختلف کاخ چهل ستون به خودیِ خود میتواند تمامی بازدیدکنندگان را انگشت به دهان بگذارد. بهرهبرداری از این نیروگاه در سال ۱۳۸۵ و توسط محمود احمدینژاد رئیس جمهور وقت انجام گردید. بزرگان از عرفا می گویند: در اثر ریاضت نفس و انقطاع الی الله وتحصیل صفاى باطن و در سایه هدایتهای قرآن می توان، حقیقت آن نعمتها و شرابها را در همین دنیا دریافت واز آنها بهرمند گردید. آب زلال این چشمه و طبیعت زیبای اطرافش و وجود امکانات رفاهی و تفریحی در این منطقه آن را تبدیل به یک پتانسیل گردشگری در اصفهان کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید