جنگل بارانی هوه، پدیده طبیعی زیبا و منحصر به فرد (+عکس)

بنا به گزارش آکاایران : جنگل النگدره به عنوان یکی از 7 منطقه نمونه گردشگری کشور و همچنین پارک جنگلی شاخص شمال کشور انتخاب و معرفی شده است. بعد از ماجراجویی در این منطقه سرسبز و غنی ایران، مقصد شما کدامیک از مناطق جنگلی کشورمان خواهد بود و دوست دارید ره بال آسمان در مطلب بعدی خود، از کدام طبیعت تماشایی ایران برایتان بگوید؟ در سال 1878 حصاری نو بر قلعه کشیده شد و در سال 1902 شهر دارای استحکامات بیشتری با ( 30 در بند دکان ) و تعدادی خانه بود. ارتفاع بالا، رودهای زلال جاری و چشمههایی که از دل کوه جوشیده، علاوه بر مطبوع کردن هوا برای گردشهای شما، باعث پدید آمدن شرایط ایدهآل زندگی برای گیاهان و حیوانات گوناگون شده است.

کوستاس میافزاید که تنها دوستان نزدیکاش پدر مورد دید و بازدیدش از این پارک باخبراند. » من کمی لسان یونانی بلد شدهام، خوب من هدف را میگیرم و کمی با هم صحبت میکنیم، سپس آنها در کنارم مینشینند و این گونه آغاز کار است.» محمود میافزاید وقتی روی قیمت توافق صورت بگیرد، به محل خصوصیتر میروند اما، معمولاً جای کار همانا در فاصله چند متری در میان جنگلزار پارک میباشد. وی همچنان میافزاید که روز پیشتر، یک جوان ۱۶ ساله این جا بود، اما به این باور است که این افراد باید سن ۱۸ را تکمیل کرده باشند. آتش کوه طور که تجلی ذات پروردگار بود، حضرت موسی را به جانب کوه کشاند و در آنجا برای نخستین بار کلیم الله با خداوند صحبت نمود.

این بنای تاریخی که تقریبا در 700 سال پیش با هدف ساخت آرامگاهی بزرگ در صحن مسجد علیشاه شروع شد، با فرو ریختن سقف آن و مرگ علیشاه ساختش متوقف گشت. مسیرهای قفقازنیزگزینۀ غیرمحتمل است، زیرا قفقازیک سلسله کوه آسان برای عبورتعداد زیاد مردم نبوده و سوابق تاریخی ازسده های بعدی نشان میدهد که بمشکل میتوان آنرا برای مهاجرتهای بزرگ کتلوی از شمال بجنوب استفاده کرد. این دیوار به قزل ائلان، سد اسکندر، سد انوشیروان، سد پیروز و مار سرخ ساسانی شهرت دارد و از طویل ترین بناهای معماری ایران کهن محسوب میشود.

این لیست شامل روشن ترین منبع قدیمی در بارۀ سرزمین افغانستان است. وسیع ترین بخش این جنگل، یعنی 60 درصد از آن در برزیل قرار دارد به گونه ای كه نیمی از این كشور پوشیده از جنگل است و پس از آن 13درصد در پرو واقع است. این شهر بزرگ، دارای مکان ها و جاذبه های تفریحی بی شماری است و هرساله، گردشگران بسیاری از سراسر ایران برای بازدید از آن ها به گرگان می روند.

شماری از رفیقانم نیز هستند. برخی از تنفروشان با شماری از مشتریهایشان آشنا اند و با آنها میخندند و صحبت میکنند. او با دو و یا سه تن از تنفروشان آشنا است، نامهای آنان را میداند و به گونهی مرتب آنها را ملاقات میکند. ـــ همهی نامهای مشغولان در کاروبار سکس و مشتریان آنها در این گزارش به خاطر مصونیتشان «مستعار» اند. روسری آنها متشکل ازیک لنگی یا کلاه مشهورپشمالو است. اگر جنگ و یا دزدی بکنم، پولیسها میآیند، در غیر این دو صورت که نمیایند، آنها میتوانند چی بگویند به من؟

محمود میگوید برخی اوقات پولیس گشتزنی میکند، اما گولزدن آنها تا حال آسان بوده است، «وقتی پولیس میآید، در قسمتی از جنگل خود را مخفی میکنیم. محمود با استفاده از تلفون مبایل دوستش هفته دوبار به خانوادهاش در ایران زنگ میزند و حال و احوال او را میپرسد. گفته میشود تنها ۲.۵ گرم از این سم میتواند باعث مرگ یک انسان بالغ شود. کوستاس تاکید میکند که با پناهجویان و افراد زیر سن ۱۸ سال هرگز رابطه برقرار نکرده است، او میگوید چون این اشتباه است.

محمود میگوید بیشتر مشتریان پارک یونانی هستند. یورگوس هنگام بازگشت به خانهاش به پارک گذری میکند و در جستجوی کاروباریهای سکس است. مصروفترین وقت آنها اوقات شام تا نیمههای شب است تا جایی که بیشتر افراد موجود در پارک در این اوقات همه کاروباریهای سکساند. درختان متنوع و سرسبزی در این جنگل رشد می کنند که بسیاری از آنها پوشیده از خزه هستند. چنانچه در یک کشور برای آموزش صحیح و کار و تأمین شغل جوانان برنامه ریزی مناسب و سرمایه گذاری صورت بگیرد ، رشد جمعیت و افزایش جمعیت جوان یک نعمت بزرگ و مایه ی پیشرفت خواهد بود .

روز بروز بشمار و شکوه اینان میافزود، و یک کار شگفت این بود که شیخ مهدی پسر حاجی شیخ فضلالله، از پدرش رو گردانیده و با چندتن باینان پیوست. طی سال گذشته چندین نوبت این جنگلها طعمه حریق شد و در تابستان ۹۸ حجم آتش سوزی به قدری گسترده بود که حتی وزش باد در منطقه ارسباران باعث تشدید آتش سوزی شد و هلی کوپترهای امدادی نیز به کار نیامد. با سفر به ارسباران میتوانید از قلعه بابک دیدن کنید.

آن چه میتوانند از من بپرسند این است که چرا اینجا نشستهام. کینیت هانسن، یکی از مدیران موسسه فاروس که در بخش فراهمنمودن سرپناه برای نوجوانان پناهجوی تنها در نزدیکی پارک یادشده کار میکند، میگوید: «موضوع مهم این است که آنها پول ندارند، نه برای پیشبرد زندگی روزمرهشان و نه هم برای این که به قاچاقبر بپردازند.» وی میافزاید: «برخیهایشان گفتهاند که آنها به خاطر انجامدادن برخی کارهای دیگر، دست به تنفروشی میزنند. بیشتر آنها شصت سال دارند ولی برخیهایشان ۳۰ ساله نیز هستند.

شما میتوانید فقط به پارک بیایید و از یک جوان حتا ۱۵ ساله رابطهی جنسی بخواهید شوید. شاید بتوان گفت مناطقی از جنگل بارانی آمازون که در پرو قرار دارند، بهترین مکان برای دوستداران پرندگان باشند. به گزارش همشهری آنلاین، ایسنا به نقل از آیای، جنگلهای بارانخیز استوایی یا جنگلهای بارانی حارهای جنگلهای سرسبز و غنی از حیات و تنوع زیستی هستند. سیاره سبز این امکان را به گردشگران شهر دبی، شهری در دل بیابانهای شنی میدهد که تجربه بازدید از یک جنگل بارانی را داشته باشند. آنچه همه بازدیدکنندگان را به حیرت وا میدارد استقلال عمل رودها از یکدیگر است.

آیا نشستن در این جا اشتباه است؟ او میگوید قیمتهای تنفروشی در این جا متفاوت است، از ۵ یورو آغاز میشود و به ۱۱۳ یورو میرسد. آنها صبحشان را با انتظار و گرمکردن خود با استفاده از آتشی که در بیرلهای کوچک آهنی روشن کردهاند، سپری میکنند. دودی نفسگیر بلند میشود، چون آنها هر آن چه را به آتش میاندازند که میسوزد. برخیها حتا ۹۰ سال دارند، او میگوید: «مردانی از هر سن و سال را میتوان دید که خریدار تنفروشاناند. امشب لغزشی از میرزا مصطفی آشتیانی سرزد، و آن اینکه ببهانهٔ بیماری مادرش، از مسجد بیرون شد و بخانهٔ امیر بهادر رفت، و با او از در سازش در آمد، و آنشب را در خانهٔ او بسر برد، ولی چون بامدادان همراه کسان او بمسجد باز گشت ، دیگران فهمیدند و با او بدگمان گردیدند.

این مبلغ توسط مبلغان یسوعی در بین بومیان برزیل معرفی شد و همچنین توسط اولین مهاجران پرتغالی مشاهده شد. همچنین تا سال ۲۰۰۸ هیچ حضور دائمی ارتش افغانستان در این ولایت وجود نداشت و بیشتر واحدهای پلیس استانی در پایتخت مستقر بودند و تنها ۴۰ تا ۵۰ پرسنل امنیتی در هریک از ولسوالی های دورافتاده مستقر بودند. میلیون ها گونه جانوری و گیاهی در جنگل زندگی می کنند و همچنین جالب است بدانید دومین رود پهناور و طولانی جهان هم در آمازون قرار دارد.

کاستو ۴۶ سال دارد و در یک شرکت لوژستکی با درآمد خوب کار میکند. او میافزاید: «برخی از مشتریها به بچه میگویند خوب به آپارتمان من بیا تا پارتیای داشته باشیم. درختان صنویر و کاج پوشیده از برف میشوند و در کنار آنها سگهای سورتمهران را نیز در نظر بگیرید تا تصویر زمستانیتان کامل شود. چون مدت اقامت موقت آنها تکمیل شد و خانوادهاش قادر نبود تا آن را تمدید کند در این صورت از شغل و فعالیت قانونی نیز محروم شدند. از زمان محمود غزنوی دراواخرسدۀ دهم، معلومات دربارۀ افغانها بیشترمیشود.

مگر در سایر دول بعد از اتمام تحصیل تا در عضویت یک وزارت از دفترداری تا نایبی در ۲۰ و ۳۰ سال، تجربه را بر معلومات مکتسبی خود نیفزاید، در علوم و تنظیمات دایر وزارت خود چندین کتاب تألیف وانتشار ندهد، حسن توجه و اطمینان ملت را جلب نکند. با صرف اعتباری بالغ بر 450 میلیون ریال، پاسگاه یگان حفاظتی منابع طبیعی شهرستان اهر مستقر در جنگلهای تنباکولوی هوراند به منظور صیانت بهتر و نظارت مطلوب بر جنگلها، مراتع، کنترل تخریب، اطفاء حریق و نظارت بر عرصه های ملی این پاسگاه و یگان مستقر در آن احداث و فعالیت خود را آغاز کرده است.

محمود میگوید بارها تلاش کرده تا از طریق مجراهای رسمی در یونان، با دریافت اقامت صاحب شغل قانونی در این کشور شود. از شعرهای نشر شدۀ او در سراج الاخبار. یکی از شعرهای معروف محمود طرزی « شهیدان ظلم استعمار» نام دارد. او با فاصلهی یک ساعت دورتر از این پارک زندگی میکند، اما به خاطر دیدار دوستش که در نزدیکی پارک ساکن است، در هر هفته سهبار میآید و با هم قهوه مینوشند.

دیدگاهتان را بنویسید