حاصلات پسته ولایت بادغیس امسال دو برابر افزایش خواهد یافت

پارک جنگلی شورآب قدیمی ترین پارک جنگلی لرستان می باشد و در کیلومتر ۲۵ جاده خرمآباد به پلدختر واقع شده است. ذخایرفراوان آب وموقعیت ستراتژیک، مرغزارکندهاررا بیکی ازمـهمترین نواحی کبدیل نموده و ساحۀ مندیگک نشاندهندۀ کهن ترین مسکونۀ دایمـی شناخته شده که تا کنون است. پارک جنگلی فین دارای امکانات رفاهی مناسبی برای گردشگران است. بلغاریا به عنوان شاهراهی جدید در شرق منطقه بالقان به نظر می رسد؛ یک سناریوی جدید برای پناهجویان. قرآن ما را به وحدت و یکپارچگی دعوت میکند. ما سعی میکنیم ویژگیها و مزایای هر یک از این انتشارات را نیز معرفی کنیم. امروزه با رشد بیرویه شهرها از یکسو و افزایش آلایندهها اعم از کارخانههای تولیدی یعنی بخش صنعت و خودروها تا فاضلابها و نظایر آن محیطزیست و کره زمین بهشدت در معرض تهدید است و هر ثانیه بر میزان آلودگیها افزودهشده و در همان حال متأسفانه از میزان فضاهای سبز و بهخصوص جنگلها کاسته میشود.

در هر صورت، ارسباران منطقه ای کوهستانی و جنگلی است پس همان طور که می توان حدس زد، هوای سردی دارد. دولت می گوید تدابیری که اتخاذ کرده است، مانند ایجاد نواحی تحت حفاظت و افزایش بازرسی ها از جنگل، نیز تفاوت هایی ایجاد کرده است. در راهبرد مرکز معيارها و شاخص هاي جنگلداري پايدار و پياده كردن اين معيارها با عنايت به شرايط اكولوژيكي نواحي رويشي (زاگرسي ، ارسباراني ، ايران – توراني و خليج فارس- عماني)، تهيه برنامه مدیریت جنگل و پيگيري اهداف بلند مدت، همكاريهاي فرابخشي ، توسعه مشاركتهاي مردمي، جوامع محلی و بهره برداران عرفي در عرصه هاي جنگلي ، راهكارهاي مناسب حذف عوامل ناپايداري جنگل و شيوه هاي مناسب رسيدن به پايداري جنگل، توسعه جنگل، زراعت چوب، ساماندهی بهره برداری از تولیدات غیر چوبی جنگلی تبیین شده است.

همانطور که در مقدمه اشاره شد، یک فیلم ماجراجویی ممکن است به ماجراجویی و کشف یک دنیای جدید بپردازد. پارک جنگلی فین که با نام پارک جنگلی چالوس نیز شناخته میشود، از جاهای دیدنی چالوس است و در قسمت جنوب شهر، در نزدیکی جاده زیبای چالوس قرار دارد. این پارک در محدوده غرب تهران و در نزدیکی کوههای وردآورد قرار گرفته است. در نزدیکی این رودخانه، ۳ چشمه آب وجود داردو پوشش گیاهی ابن جنگل را درختان انجیلی و ممرز، توسکا، لرگ، افرا، بلوط، بید، شیردار و خردمندی تشکیل میدهد.

در این پارک گونه های گیاهی با تنوع بالا وجود ندارد و به دلیل کوهستانی بودن و جنگلی بودن آن از درخت های کاج و سرو استفاده شده است. پارک جنگلی دكتر درستكار در مسیر اصلی جاده رشت به آستارا واقع شده است. این پارک جنگلی در ۷۸ کیلومتری رشت و در مسیر انزلی-آستارا واقع شده است به نحوی که بین دو شهرستان رضوانشهر و هشتپر قرار گرفته است. این پارک بر روی یک کوه قرار گرفته است. زندگی در کلبههای چوبی جنگلی که فضای آن معطر شده با بوی چوب، رویایی است دست یافتنی که بیشتر در فیلمها دیدهایم.

ب- مراتع غير مشجری که با توجه به قانون اصلاحات ارضی مصوب سال 1340 در سهم اشخاص قرار گرفته و همچنين مراتع غير مشجری که در تاريخ تصويب اين قانون يا بعداً به موجب اسناد مالکيت يا آرای قطعی محاکم قضايی يا هيأتهای رسيدگی به املاک واگذاری در محدوده املاک مزروعی قرار گرفته يا بگيرند مشمول مقررات اين قانون نخواهد بود. پارک جنگلی کوهسار در شمال باختر شهر تهران قرار دارد. پارک جنگلی توسکا پوشش گیاهی خاص خود را دارد و انواع درختان افرا، کاج تهران، برخی درختان میوه و چنار در خود دارد و محیطی بسیار زیبا برای لذت بردن در تفریحات خانوادگی است.

اشخاص افراد که جنگل های زیبا کنررا از بین میبرد این را بخاطر انجام میدهند که از درختان چهار تراش وانواع دیگر چوب آنها به سرعت مفاد غیر قانونی بدست آورند. پارک جنگلی دكتر درستكار حدود 1071 هكتار مساحت دارد و دارای طبیعتی زیبا و چشمگیر می باشد. در خلاصه داستان این فیلم آمده است ، یک کهنه سرباز به نام راج به خانه ی پدری خود بازمی گردد تا از فیل هایی که در آنجا می باشند مراقبت کند. به طور تقریبی می توان گفت که در جنگل های آمازون 390 بیلیون درخت وجود دارد.

می دانید، مکان های بسیار زیبایی در روسیه وجود دارد و بسیاری از مردم حتی هرگز نام این مقاصد تعطیلات را نشنیده اند. برای مقابله با خاکهای ضعیف، بسیاری از درختان استوایی سیستمهای ریشهای کمعمق دارند که در سطح جنگل پخش میشوند و میتوانند راحتتر مواد مغذی را دریافت کنند. چوببرها مهمترين تهديد اينگونه انسانها هستند كه با از بين بردن جنگلها روز به روز حاشيه تمدن را به مرزهاي زندگي اين انسانها نزديك ميكنند. این پل سنگی تا سال ۱۳۲۰ نیز باقی بود و یکی از مکانهای تفریحی بهخصوص در ایام نوروز، خصوصا روز سیزدهم نوروز به شمار میرفت.پارک جنگلی فین کجاست؟

پل طلاجو نیز در همین نقطه روی رودخانه چالوس واقع شده بود. در همین حال ریاست زراعت و مالداری ولایت بادغیس میگوید که سال گذشته ۱۶۰ هکتار جنگل طبیعی پسته احیا گردید و امسال نیز مطابق پلان منظور شده ۱۲۰ هکتار از جنگلات طبیعی پسته احیا میگردد. شهر کلاردشت نیز در مجاورت چالوس واقع شده و جاذبه های دل انگیزی برای علاقه مندان دارد. پارک جنگلی مشگینشهر دارای وسعت ۳۰۰ هکتار می باشد ،این پارک در دره بسیار زیبای خیاوچای در جنوب شرقی مشگین شهر و در مجاورت رود خروشان خیاوچایی قرار گرفته است.

دهکده کوچکی در سالهای پیش در جوار پارک قرار داشت. پارك جنگلی قلعه رودخان از منطقه هیرکان جمهوری آذربایجان آغاز و تا استان گلستان در ایران امتداد دارد.پارك جنگلی قلعه رودخان دارای وسعتی حدود ۱۸۷۰ هکتار است که در ۲۰ کیلومتری شهر فومن و در جوار روستای گوراب واقع شده است. این مجموعه در فاصله هفت تا هشت کیلومتری از چالوس، در مسیر چالوس به مرزن آباد قرار دارد. پارک جنگلی شورآب فاصله چندانی با خرم آباد ندارد و در جاده اصلی قرار دارد.

پارک جنگلی شورآب دارای درختان انبوه بلوط می باشد. شهر ماسوله در فومن جلوه های خاص طبیعی دارد و همچنین به نام شهر صخره ها شناخته می شد. به خصوص این که جنگل ابر در پاییز خیلی دیدنی میشود. حفاظت از محیط زیست تنها مکلفیت دولت نیست بل این مکلفیت جمعی است که شامل اشخاص حقوقی در رأس آن دولت و شرکتها و اشخاص حقیقی که همه شهروندان را در بر میگیرد، میشود. وی اضافه كرد: تحقق این مهم در كنار ایجاد بسترهای آشنایی مردم با فرهنگ حفاظت از محیط زیست ، می تواند،به مشاركت آنان در ارتقای سطح كیفی جنگل های ارسباران و تكثیر راحت گونه های گیاهی و جانوری آن منجر شود.

پارک جنگلی لتمال کن دارای پوشش گیاهی متنوعی از جمله درختان زبان گنجشک، بربیس، ارغوان و کاج می باشند. قلعه رودخان دارای مسیر پلکانی طولانی و زیبای می باشد. باندی که در این فرودگاه ساخته شد در آن زمان طولانی ترین باند در اروپا شناخته می شد. نیل طولانی ترین رود در جهان است که از شرق آفریقا به طول 6650 تا دریای مدیترانه در شمال ادامه دارد. ماهم دوست داریم جنگل استراحت کنه ولی نه با طرحی که خودش میتونه با ایجاد سوء تفاهم و درگیری منجر به نابودی جنگل یا آتشسوزی و اعمال انتقام جویانه بشه. طبیعت زیبای پارک جنگلی در همه فصل های سال زیبایی های خاص خودش را دارد.

دیدگاهتان را بنویسید