درمان تری گلیسیرید بالا به طور طبیعی و دارویی + تری گلیسیرید چیست ؟

خیلی از افراد علاقهای به شنیدن این مطلب ندارند، اما باید دانست که انجام ورزشهای هوازی به طور منظم (هر ورزشی که بتواند هر چند وقت یک بار، ضربان قلب شما را به مدت ۲۰ تا ۳۰ دقیقه بالا ببرد مانند پیاده روی، دویدن آرام و دوچرخه سواری) میتواند مؤثرترین راه برای افزایش میزان کلسترول HDL باشد. آگاه در خصوص این مطلب که برخی ادعا میکنند مصرف کیوی برای افراد کبد چرب مضر است نیز اظهار کرد: کیوی دارای ویتامین C فراوان است و البته برای فردی که زخم معده دارد ممکن است مصرف آن باعث تشدید درد معده یا زخم شود، اما مصرف این میوه ربطی به کبد چرب ندارد.

از لحاظ طب سنتی آبغوره طبع سرد دارد و برای افراد سرد مزاج و کسانی که ممکن است دچار ضعف اعصاب باشند توصیه نمیشود. در اکثر افراد ، ورزشهای هوازی اثر اندکی بر روی افزایش سطح HDL خون دارند ولیکن فوائد قلبی عروقی آنها بیشتر از تأثیرشان بر روی سطح چربی های پلاسما می باشد. در مطالعات بعدی نشان داد که تغییرات در فعالیت شکمبه به واسطه­ی جیره­های کم فیبر و روغن­های جانداران دریایی می­باشند که هم در تخمیر میکروبی کربوهیدرات­های جیره و هم در بیوهیدروژناسیون میکروبی اسیدهای چرب غیر اشباع جیره دخالت دارند.

تعدادی تئوری ارائه شده­اند که افت چربی شیر ایجاد شده توسط چنین جیره­هایی را تشریح می­کنند و اساس همه­ی آنها تغییرات غذایی ایجاد شده در فرآیند میکروبی شکمبه می باشد. سبک زندگی سالم و میانه روی در رژیم غذایی بهترین راه برای حفظ سلامت کبد است رژیم غذایی مناسب برای کبد چرب غذای کم کالری است چرا که مصرف غذای پرکالری و پرچرب می تواند وضعیت کبد چرب را بدتر کند. تعادل مناسب هورمونها در سلامت و سر زندگی پوست شما نقش حیاتی دارد.

جای تعجب نیست که برخی نیز اظهار کردهاند با تمرینات ورزشی میتوان امیدوار بود که میزان وزن بدن، چربی زیر پوستی، دور اندام و لیپید های سرم کاهش یابد(ویلمورو همکاران، ترجمه معینی، 1378).استدلال آنان مبتنی بر این واقعیت علمی است که اگر به کالری دریافتی شخص اضافه نشود و همزمان میزان انرژی مصرفی فرد نیز افزایش یابد، منجر به کاهش میزان چربی بدن و چربی زیر پوست خواهد شد (همان).

این هورمون اشتهای فرد را بالا میبرد و اگر استرس ادامه پیدا کند؛ ترشح آن و در نتیجه اشتها در همان سطح بالا باقی می ماند. بنابراین روغن­های گیاهی نمونه­ایاضافی از کاهش چربی شیر در جیره هایی با فیبر پایین می­باشند. بنابراین GGT یک مارکر مفید برای تشخیص مشکلات مجاری صفراوی است. بنابراین حتما این سئوال برایتان پیش آمده که فولیکول مو چیست؟ علت بروز چربی خون بالا چیست؟ چنانچه مواد خشبی مصرفی بالا باشد و یا اثر فیبر علوفه در حفظ عملکرد طبیعی شکمبه کافی باشد، مکمل­های روغن گیاهی باعث افت محصول چربی شیر نخواهند شد. اسیدهای چرب از پیش ساخته توسط غده پستانی برداشت شده و مستقیماً برای سنتز چربی شیر مورد استفاده قرار می­گیرند.

به علاوه β-هیدروکسی بوتیرات تولید شده در اپیتلیوم شکمبه (ناشی از جذب بوتیرات) حدود نیمی از کربن لازم جهت سنتز de novo را در نشخوارکنندگان فراهم می­کند. قلب نیاز به انرژی دارد تا به طور موثر به پوست خون برساند و بدینوسیله حضور کلاژن و اکسیژن در سلول های پوست حفظ شود و تا آنها از پیری محافظت شوند. آنها پیشنهاد کردند که پیش بینی واکنش چربی شیر به جیره­های کاهش دهنده­ی چربی شیر را می­توان با عملکرد ساده نسبت­های پیش ماده- محصول بدست آورد. دومین نظریه این است که تولید محصول شکمبه ای پروپیونات و افزایش نرخ کبدی گلوکونئوژنز باعث افزایش سطح انسولین خون شده که به موجب آن منجر به کمبود پیش سازهای سنتز چربی شیر در پستان می شود.

است. این دو بخش تفاوت اساسی با یکدیگر دارند: بطوریکه سلول های بخش اپیتلیوم تقسیم می شوند و به این ترتیب بخش های بالایی و در واقع دایمی موها را می سازند. روغن ماهی و روغن­های پستانداران دریایی و جلبک­های دریایی با وجود دو اسید چرب با چند پیوند دوگانه مشخص می­شوند: ایکوزاپنتانوئیک اسید (C20:5) و دکوزاهگزانوئیک اسید(G22:6). در حقیقت وجود اسیدهای چرب با چند پیوند دوگانه (PUFA) در جیره­های کم فیبر، شرط لازم برای افت چربی شیر می­باشد. ارتباط روشنی بین تغییرات الگوی اسید چرب فرار و کاهش محصول چربی شیر برای طیف وسیعی از جیره­ها شناخته شده است.

سومین تئوری که در طول دهه گذشته بدست آمده این است که اسیدهای چرب منحصر به فردی که در طی تغییرات بیوهیدروژناسیون شکمبه تشکیل می­شوند، سنتز چربی شیر را مهار می­کنند. به طورکلی تغییرات شکمبه شامل تغییرات در نسبت غلظت اسیدهای چرب فرار خصوصاً کاهش نسبت استات به پروپیونات می­باشد. آزمایش های فوق نیاز به ناشتایی ندارد ولی ترجیحا قبل از آزمایش ، غذای چرب نباید مصرف شود . آزمایش های فوق نیاز به ناشتایی ندارند . این دسته از آزمایش ها مشخص می کنند که آیا شما به میزان کافی از مواد غذایی لازم در رژیم غذاییتان دریافت می نمائید یا خیر.

آگاه، در خصوص برخی رژیمهای غذایی که این روزها در سایتهای اینترنتی توصیه میشود نیز گفت: در مورد نوع رژیمهایی که توصیه میشود یکی از بهترین رژیم غذایی برای کبد چرب رژیم غذایی مدیترانهای است، چراکه این رژیم حاوی انواع سبزی و میوههای فراوان و البته با چربی روغن زیتون است. پس اگر یک رژیم غذایی سالم و مناسب را با یک برنامه تمرینی کامل ترکیب کنید، خیلی راحتتر به نتایج مورد نظرتان خواهید رسید.

در جیره­های دارای فیبر کافی، هرچند مقدار فیبر در این گونه جیره ها کافی است، اما اگر منبع فیبر به صورت آسیاب شده و یا پلت شده ­باشند، این دسته جیره­ها نیز جزء این گروه (جیره­های دسته اول) محسوب می شوند، چون این گونه فرآیندسازی­ها، توانایی فیبر درحفظ عملکرد طبیعی شکمبه را کاهش می­دهند. واحد تعیین شده ، نسبت وزنه جابجا شده به وزن بدن شخص می باشد . کورتیزول هورمون اصلی مربوط به استرس است که از غده آدرنال ترشح می شود نه تنها استرس های روحی مانند مشکلات اقتصادی ، خانوادگی و شغلی بلکه استرس های فیزیکی مثل کم خوابی ، مصرف کافئین ،درد و ورزش بیش از اندازه می تواند روی مقادیر هورمون های غده آدرنال تاثیر بگذارد که بسته به میزان آن می تواند سبب اضطراب ، آلرژی ها و حتی نا باروری شود .

متأسفانه، تنها تعداد محدودی از اندازه­گیری­های رقیق سازی ایزوتوپ در جیره هایی با فیبر پایین وجود داشته­اند. در حالی که داروها و غذاهایی وجود دارند که به کنترل فشار خون بالا و پایین اوردن فوری فشار خون بالا کمک می کنند، میوه ها و نوشیدنی های خاصی وجود دارند که ممکن است سریعا به پایین اوردن فشار خون در خانه کمک کند. اما نتایج نسبتاً ثابت هستند که نشان می­دهند که نرخ تولید استات حتی تحت شرایطی که نسبت استات در مایع شکمبه به طور قابل توجهی پایین است کاهش نمی­یابد.

تغییر نسبت­ اسیدهای چرب فرار در مایع شکمبه، با این فرض که اینها با نرخ تولید ارتباط دارند، اغلب به عنوان حمایتی بر این نظریه ذکر می­شوند. به بالا رفتن کلسترول یا تریگلیسرید در خون که در اثر مصرف مواد غذایی بیش از میزان مورد نیاز یا هنگام بروز اختلال در سوخت و ساز چربی افزایش مییابد، بیماری چربی خون گفته میشود. چربی در وعده غذایی برای سلامت پوست و بدنتان مهم است.

دیدگاهتان را بنویسید