دمای استاندارد آب آشامیدنی-آزمایش آب – آزمایشگاه آب – آنالیز آب- آزمایش میکروبی آب-

در خصوص نامگذاری آن به گاومیش گلی بر اساس روایات سالخوردگان در طی سالیان قبل پیش از آنکه استفاده بهینه از آن بدین شکل صورت گیرد٬ گاومیشهای اهالی سرعین در داخل استخر بعد از اینکه مقداری از حرارت آب کاسته میشده است٬ میخوابیدن و بدین سبب از آن بنام آبگرم گاومیش گلی نام بردهاند در سالیان گذشته آب مازاد چشمههای معدنی به خصوص آب گامیش گلی از سمت جنوب شرقی وارد نهری میشد و به فاصله یکصد و پنجاه متری آسیابی را میگردانید این آسیاب در آن ایام از گرانبهاترین آسیابهای آذربایجان به حساب میآمده زیرا بر خلاف آسیابهای دیگر آب آن در زمستان یخ نمی زده و در تمام 12 ماه سال کار می کرده است.

ساکنانی که برای دسترسی به خدمات مورد نیاز باید سوار اتومبیل بشوند و مسیر بسیاری را طی کنند تا يک خريد ساده انجام دهند، دیگر فرصت و جایی برای همنشینی نمی یابند که نبود هم محله ای ها دغدغه شان شود. شاید جالب باشد بدانید که با وجود این همه زیبایی و شکوه و نعمتهای بیکران باز هم این شهرستان باصفا کمتر مورد توجه گردشگران عزیز و ماجراجو قرار میگیرد. از آنجایی که مناطق تیران و کرون سرشار هستند از باغات سبز و دلربا بهترین سوغاتی که شایسته است از این شهر تماشایی و سبز با خود برای عزیزترین عزیزان خود به ارمغان ببرید محصولات متنوع، خوشمزه و باکیفیت همین باغات است.

روستای زشک از چشم اندازهای بسیار زیبا، آب و هوای معتدل و نیز باغهای سرسبز میوه برخوردار است و به عنوان یکی از بهترین مناطق ییلاقی شهر مشهد شناخته میشود. البته علاوه بر این میوههای خوشمزه و وسوسهبرانگیز میتوان از صنایع دستی اصیل این شهر که نوعی نقشنگاری بر روی پارچه است نیز به عنوان سوغات به ارمغان بُرد. میزان ضریب نفوذ اینترنت در استان ۳۷٪ است که از میانگین کشوری پایینتر میباشد. دره مایان شامل روستاهای ازغد، مایان علیا، مایان سفلی و حصار میباشد که اراضی کشاورزی و باغات آن از آب رودخانه مایان آبیاری میشود.

باغات فراوان حاشیه رودخانه، فضای خاصی را برای این منطقه ایجاد نمودهاند. ارتفاع این منطقه از سطح دریا 1500 متر میباشد و ارتفاعات آن مناسب صعود برای کوهنوردان است. اکثر اجناس بازار مرزی ماکو از کشور ترکیه وارد ایران میشوند و با کیفیت خوب خود مناسب هر سلیقهایاند و باعث شده تا به یکی از محبوبترین جاذبه های ماکو تبدیل گردد. در تابستان به علت وجود ارتفاع هوای خوب و دمای پایین برای مسافرت به این منطقه مناسب است.

این منطقه با بهرهمندی از طبیعتی زیبا و آبشارهای متعدد از گذشته به عنوان یکی از تفرجگاههای خاص استان محسوب میشده است. اراضی خادر با وضعیتی منحصربهفرد در حد فاصل دو رودخانه شاندیز و نغندر قرار گرفتهاند. به گزارش خبرنگار مهر، شازند شهری کوچک در فاصله 30 کیلومتری شهر غرب اراک قرار دارد و آب و هوای بکر و کوهستانی جاذبه های این شهر را چندین برابر کرده است. این دستهبندی به ترتیب زیر در متن قرار گرفته است. تا شیرینی سفر درست مثل شیرینی انگورهای آبدار زیر دندانتان باقی بماند. شهرستان محلات در این استان که به عنوان قطب تولید گل و گیاهان زینتی کشور مطرح است، بیشترین سطح زیر کشت گل و گیاه را به خود اختصاص دادهاست.

از مناطق بکر و ییلاقی شهرستان کلات نادری تفرجگاه “خنک رود “ یا “آبشار ارتکند” است، که مورد توجه گردشگران خارجی و داخلی میباشد. شهرستان تیران در قسمت جنوب غربی استان اصفهان واقع شده است. همچنین لازم است اضافه کنم که شهرستان تیران از سمت جنوب غربی به استان چهارمحال بختیاری و از سمت شرق و همین طور سمت شمال به شهرستان نجفآباد، از سمت غرب به شهرستانهای فریدن و چادگان و از سمت جنوب به شهرستان لنجان محدود میگردد. این پاکی هوا دلیلی دارد که در زیبایی و جلا بیرقیب است و نه تنها هوا را از آلودگیها مصون داشته که زمین را جلا بخشیده و اقتصاد و معاش مردمان شهرستان تیران را نیز برکت بخشیده است.

این دیوار که در گذشته به آن دیوار اسکندر نیز می گفتند برای محافظت از شهر در برابر دشمنان ساخته شده است. مسیرباغ کوچه روستای کوئین به چشمه سارکه از زیباترین مسیرها است. خود من نیز به عنوان نویسنده این مطلب که مشهدی هم هستم، تا امروز که این مطلب را برایتان آماده کردهام از جذابیتهای بعضی از جاهای دیدنی اطراف مشهد خبر نداشتم. همچنین از سوی باشگاه بین المللی قایق بادبانی چشمه (KYC) ، و باشگاه مسابقات دریای آزاد ترکیه (TAYK) نیز مسابقات بسیار و رویدادهای اجتماعی در آن برگزار می شود.

در گذشته پادشاهان منطقۀ خاصی که وحوش بسیار در آن زندگی میکردهاند را انتخاب میکردهاند سپس اطرافش را محصور میکردند تا حیوانات فضای کافی برای فرار نداشته باشند، همچنین افراد دیگری مأمور بودهاند که حیوانات را در دایرهای محصور کنند تا پادشاه راحتتر بتواند بر حیوانات چیره شود. اما آیا میدانید که تعداد چشمه های آب گرم ایران بسیار زیاد است، به طوری که بسیاری از آن ها حتی ناشناخته ماندهاند؟ این آبشار به صورت طبقاتی است و در سه طبقه کوهستانی منظره فوق العاده ای را ایجاد نموده است، چرا که مسیر آب با سرازیر شدن آبشار در این طبقات به صورت متوالی جریان یافته است.

آب این چشمه دارای مقادیری بی گربنات گوگرد است، با نزدیک شدن به این دریاچه میتوانید بوی گوگرد را از آن استشمام کنید. برای سفر به این منطقه با نزدیک به دو ساعت رانندگی در بزرگراه تهران- قزوین میتوانید با عبور از شهر آبیک به ورودی طالقان و کوهستانهای سرسبز و ارتفاعات زیبای این منطقه برسید و سفر یک روزه خوبی را تجربه کنید. پ.ن: بدون شک هر کجا که طبیعت سخاوتمندانه در جریان باشد، موجودات زنده نیز به آن منطقه کشیده خواهند شد و آن خطّۀ شگرف را به عنوان محل زندگی خود انتخاب خواهند کرد. علاوه بر تاکستان در این شهر، درختان گردو و چند نوع دیگر از میوههای خوشمزه و دلبرانه نیز کشت میشوند.

در حال حاضر در حدود یک و نیم کیلومتر از این شهر زیرزمینی حفاری شده و به منظور بازدید آماده گشته است و ادامۀ آن نیز در جریان حفاری قرار دارد. این پیست مجهز به سیستم های بالابرنده است. این پیست مجهز به تلهسیژ و کلاسهای اسکی است و تمامی تجهیزات و امکانات رفاهی برای شما فراهم شده است. در وهله اول باید خاطر نشان کنیم که این تالاب جزء مناطق بکر طبیعی است. آکاایران: در این بخش مطلب جدیدی برای شما عزیزان تهیه و تنظیم کرده ایم که دعوت می کنیم تا پایان ما را همراهی کنید.

چون اصولاً تمام ما عادت داریم شهرهای بزرگ و مقاصد شناختهشده را به عنوان مقصد سفر خود انتخاب کنیم. شما در این شهر میتوانید آثار باستانی، اماکن تاریخی و مذهبی، بازارهای رنگارنگ، رستورانهای متنوع و خوشمزه و در کل هرآنچه را که از یک سفر بهیادماندنی میخواهید، پیدا کنید. پیست اسکی چلگرد: شهر کوچک چلگراد آب و هوای سرد و کوهستانی دارد. طرقبه دارای آب و هوای سرد و خشک با تابستانهایی خنک و مطبوع میباشد که بدلیل بالا بودن ارتفاع آن، میزان بارندگی این منطقه نسبت به شهر مشهد بیشتر است.

از مهر و آبان هوا شروع به سرد شدن میکند. با وجود تسهیلاتی از جمله فروشگاه، رستوران، قایقرانی و غیره این مکان به عنوان یک منطقه گردشگری آبی، بازدیدکنندگان بسیاری را به سوی خود جلب میکند. وجود چشمههای پرآبی مثل چشمه آقا خان، چشمه روغنی و چشمه سفید این منطقه دره بید را به منطقهای معروف برای مسافران تبدیل کرده است. ارتکند در فاصله ۱۲۳ کیلومتری مشهد واقع شده است. آدرس: مشهد، کیلومتر ۱۷ بزرگراه آسیایی، بعد از سه راه فردوسی، کوچه شهید یزدی، کارخانه گندم دشت مشهد. آدرس: مشهد، انتها اندرزگو سیزده، انتها بازار فرش.

به همین دلیل پیشنهاد میکنم مطلب را تا انتها بخوانید. تعداد کل دانشجویان تا پایان سال ۹۱ برابر با ۱۲۸۲۶۹ نفر بوده که از این تعداد ۶۷۶۰۲ نفر پسر و ۶۰۶۶۷ نفر دختر بودهاند. وجود اتاق ماساژ و حوضچه های آب گرم لوتوس به شما کمک می کند که مدتی را بدون هیچ دغدغه ای به استراحت بپردازید و با گرفتن یک ماساژ اساسی با تمام خستگی های خود خداحافظی کنید.

به خاطر قرار داشتن در موقعیت کوهستانی برای جلوگیری از ورود سرما به اتاق خواب در مقابل ایوان دیوارهای از جنس شیشههای رنگی به شکل قرینه قرار دادهاند. از مهمترین صنایع دستی منطقه علاوه بر بافتهها و ساختههای بومی، سبدبافی است که به سبب توریستی بودن طرقبه، بازار این تولیدات از موقعیت مطلوبی برخوردار است. چند کیلومتر از کوهرنگ که دور شوید و مسیرکانال آبی که ازانشعاب کارون گرفته شده و به زاینده رود میریزد را دنبال کنید، به منطقه چشمه دیمه می رسید. علت خاموش نشدن آتش، محل نگهداری آن است که به دور از باد و باران و تابش خورشید قرار دارد و شخصی به نام هیربد مسئول روشن نگه داشتن آن است.

دیدگاهتان را بنویسید