راه حل حفظ جنگلهای کشور چیست؟

محوطه النگدره مربوط به دوران تاریخی پس از اسلام است و در شهرستان گرگان ، بخش مرکزی، شمال پارک جنگلی النگدره واقع شده و این اثر در تاریخ ۱۰ بهمن ۱۳۸۳ با شمارهٔ ثبت ۱۱۲۹۲ بهعنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است. پارک میرزا کوچک خان جنگلی با وسعت ۴۴۰ هکتار در کیلومتر ۱۸ جاده آمل به تهران واقع شده است. مشخص است که تجهيزات ما ناکافي بود و اين مسئله نکته سوم و پاياني از مجموع گزاره هاي مطرح شده به شمار مي رود که در توئيتر هم مورد نقد جدي قرار گرفت.

فرمانده آنها آرتیفنوس بوده که مطابق هرودوتس برادرفرمانده کسپیان ها، قطعۀ دیگرارتش سیرسیز میباشد. منابع آبهای افغانستان غنی از انواع و اقسام ماهی ها؛ چه از نوع شیرماهی، گل ماهی (ماهی تروت) سگ ماهی میباشد. این در حالی است که ارزش صادرات افغانستان در سال ۲۰۱۶ میلادی، ۵۹۶ میلیون دالر و در سال ۲۰۱۵، ۵۸۰ میلیون دالر بوده است. او اولین نویسندهی موفق طبقهی کارگر ایالات متحده بود که شیوهی نگارش شیرین، روان و جذاب و توانایی او در نوشتن بیش از یک هزار کلمه در روز باعث شد تا در مدت 18 سال آثار مشهور بسیاری را خلق کند.

لذا مخالفت درفلات دربین شمال سکائیزه و جنوب غیرسکائیزه توسط پارسیـان پیشتاز(بشمول داریوش و باردیـا) مورد بهره برداری قرارمـیگیرد که تا اه خویش را دنبال نمایند. حفظ ،احیاء ،توسعه و بهره برداری مستمر از منابع طبیعی شعار بنیادی سازمانی ماست. برخی چشم اندازهای طبیعی این ولایت در افغانستان کم نظیر هستند. از نظر ناپایداری توده های جنگلی در مقابل شرایط نامساعد طبیعی مثل بادهای شدید ، تود های 2-3 آشکوبه به مراتب بهتر و مقاوم تر از توده های یک آشکوبه هستند . به اراضی گسترده جل و باغ های زیبای چای و گل و کیوی می رسیم، سه کیلومتر راه را با مناظری متنوع و با دید وسیع دریا و کوه و با آواز دلنشین پرندگان زرد و بنفش که به روی کابلها و دکلهای انتقال نیرو ردیف نشسته اند طی می کنیم.

پس باید از طریق حوزه های امنیتی که فقط دلسوز برای وطن رنج کشیده خویش باشند میتوانیم از این طریق جلوگیری از قطع بیرویه کنیم . چقدرهیجان انگیز هست اگر این وضعیت را با آنچه بیش از دو هزارسال بعد درون افغانستان رخ مـیدهد، مقایسه کنیم. احمد شاه درانی یک رهبر پشتون و موسس سلطنت افغانستان درون 1773 توسط پسرش تیمورشاه جانشین مـیشود کـه درسالیـان قبل حاکم هرات (ایرانیـان) بوده است. نقوش نشان مـیدهد چطور یک رهنما تمام نمایندگان را درون پیشروی شاه هدایت مـیکند. سکه های دریافتی نشان میدهد، شهزادگان یونانی برای مدتی به کنترول بعضی سرزمین ها درجنوب کوه ها ادامه میدهند، اما بصورت عام حاکمیت نظامی یونانی ها دراین قسمت جهان بپایان میرسد.

در این منطقه به رسم جنگل های ارسباران، پوشش گیاهی متنوعی از گیاهان دارویی و درختانی همچون افرا، گلابی وحشی، گیلاس، بلوط، زالزالک و… البته توجه داشته باشید که آماده کردن غذای تان آسیبی به طبیعت نزند و موجب آتش گرفتن درختان و جنگل نشود. یا گشت در بخش های مختلف پارک خاطره دلنشین تری از سفر به گرگان برای خودتان بسازید. این پارک میزبان 79 گونه پستاندار منحصربهفرد، 160 گونه درخت و 100 گونه سرخس است.

پروفسور “اریک گورگنز”(Eric Gorgens) محقق دانشگاههای فدرال “جکیتینونها” و “موکوری والی”(UFVJM) برزیل و تیمی از پژوهشگران “سوانزی” ، “آکسفورد” و “کمبریج” در مطالعه اخیرشان گروهی از درختان غول پیکر آمازون را با استفاده از اسکنر لیزری در هواپیما مورد بررسی قرار دادند و توانستند بلندترین درخت این جنگل را شناسایی کنند. هر سال در ماه های ژوئن و اگوست، قبایل مستقر در جنگل آمازون و شهرهای اطراف جشنی به نام کوارپ برگزار می کنند. این باسیلیک معمول می تواند این شاهکار خارق العاده را با انگشتان خود انجام دهد که دارای یک رشته بافت خاص هستند و به او اجازه می دهند که روی دو پا بایستد.

او نیز بسیاری از معضلات محیط زیستی را ناشی از دخالت عمدی و غیرعمدی انسانها دانست و افزود: هر نوع پروژه عمرانی و توسعهای در کشور باید با ملاحظات محیط زیستی کامل همراه باشد، اما متاسفانه در خیلی موارد این ملاحظات رعایت نمیشود و بیشتر رنگ و بوی سیاسی به خودش میگیرد. روزی عبداله را خواسته خلوت به او میگوید که در میان سیاههٔ دزدان اسم تو نیز ثبت است. به گزارش روز سه شنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی دادگستری شهرستان حمیدیه مهدی امیری بیان کرد: پیرو تاکید رهبر معظم انقلاب مبنی بر گسترش نهال کاری و توسعه فضای سبز اطراف شهرها، همچنین با توجه به موقعیت جغرافیایی و شرایط اقلیمی حمیدیه و وجود جنگلهای وسیع و گسترده در این شهرستان، تدابیر و اقدامات پیشگیرانه گستردهای به منظور حفظ درختان و کمربند سبز صورت گرفته است.

این مار به جز در زمانهایی که گرسنه است، حمله نمیکند و معمولا وقتی سیر باشد، اصلا آسیبی به شما وارد نمیکند، با این حال اگر در جنگلهای آمازون با آناکوندای سبز روبرو شدید، بهتر است پا به فرار بگذارید! حیات وحش در بالای درختان اینجا زندگی میکند و شما میتوانید از نزدیک به آنها نگاه کنید. البته فعلا اطلاعات تاریخی دقیقی در خصوص این منطقه ارائه نشده است و برای پی بردن بهتاریخ آن باید از طریق شهرهای اطرافش یا همان اهر و کلیبر وارد عمل شد.یاقوت حموی حدود هشت صد سال پیش منطقه مذکور را جایی بین آذربایجان و اران معرفی میکند که بابک خرمدین در آن علیه معتصم شورش کرد.

جنگل های آمازون با وسعت کلی 1.7 میلیارد هکتار، در قسمت شرقی از اقیانوس اطلس شروع میشود و در غرب تا رشتهکوههای آند ادامه پیدا میکند. این منطقه دارای قلعه هایی اسنت که پیشینه تاریخی این جنگل ها را نشان میدهد قلعه هایی مانند قلعه پشتو، قهقهه، جوشین و قصر آیینه لو کلیساهای متعددی که بیش از یک قرن قئمت دارند و از جمله آنها میتوان به کلیساهاوینق،آینالو و ناپشته اشاره کرد. حمله ی پیراناهای قرمز به انسان بسیار نادر است اما اگر به صورت گروهی حمله کنند می توانند انسان را از پا در بیاورند.

این اتفاق به علت وجود گرمای شدید تابستان و زمستان های متعادل تر اتفاق می افتد. وی اظهار کرد: طی ۱۱ ماهه نخست سالجاری تعداد ۹۱۷۶ تماس با تلفن امداد جنگل و مرتع (۱۵۰۴) در استان انجام گرفته که ۴۸۵۹ مورد از آنها مربوط به مواردی چون دخل و تصرف و حریق اراضی ملی بوده و بالغ بر ۴۳۱۷ مورد تماس غیرمرتبط ( و به نوعی شوخی تلفنی) بوده است.

جنگل انبوه آمازون (پرتغالی: Floresta Amazônica یا آمازون اسپانیایی: سلوا Amazónica، آمازون و یا معمولا آمازون، فرانسه: amazonienne Forêt؛ هلندی: Amazoneregenwoud)، به زبان انگلیسی نیز به عنوان آمازون و یا جنگل های آمازون شناخته شده است، یک جنگل پهنبرگ مرطوب را پوشش می دهد که بیشتر استحوزه آمازون آمریکای جنوبی. لیکن سال دیگر دوباره او را بتهران خواست و وزیر خارجه و سپهسالار گردانید، و حاجی میرزاحسینخان از برخی ملایان دلجویی کرد، و باز در کارهای بزرگی بود، و در سال ۱۲۵۷ (۱۲۹۵) دوباره شاه را برفتن اروپا برانگیخت، و خود در پی اندیشههایش میبود، ولی چون شاه از درون همداستان نبود، و برخی ملایان همچنان دشمنی مینمودند، و یکی از همسایگان نیز از کارشکنی باز نمیایستاد اندیشههای سپهسالار به نتیجه نرسید، و شاه او را از کار کناره گردانیده بحکمرانی خراسان فرستاد و در سال ۱۲۶۰ (۱۲۹۸) در آنجا در گذشت.

دیدگاهتان را بنویسید