رسومات عجیب انسان ها در جنگل آمازون (عکس)

کلبه های جنگلی زیبا که در سوئد ساخته شده اند این کلبه های تپه ای بسیار زیبا و طبیعی به نظر می رسند و و در جنگل های سوئد افرادی که خانه ندارند در این مکان ها زندگی می نمایند بسیار کلبه های با صفا و زیبایی هستند. واحد ها به سرویس های گرمایشی و سرمایشی مجهز هستند. عود های صنعتی یا پایه اسانس فقط جهت خوشبو کردن محیط قابل استفاده هستند و به علت وجود گوگرد در ترکیبات ساخت آنها به هیچ عنوان مناسب استفاده در فضای بسته نیستند. به نظر میرسد که استفاده از رویکرد اکولوژی سیمای سرزمین و اصول آن در تلفیق با زیباییشناسی میتواند ضمن حفظ کارکرد اکولوژیکی این فضای سبز وسیع که برای کلان شهری همچون تهران با انواع آلودگیهای محیطزیستی بسیار حیاتی میباشد؛ پاسخگو به نیازهای مختلف اجتماع همراه با آینده نگری نیز باشد تا ضمن ایجاد رابطه انسان با طبیعت موجب حفظ سلامت جامعه، بقا و مطلوبیت این محیط و شرایط اکولوژیکی آن برای آیندگان نیز شود و اهداف توسعه پایدار برای جنگل شهری تهران که همانا تشکیل یک شبکه اکولوژیکی فضای سبز و حفظ کمربند سبز پیوسته در اطراف شهر تهران برای جلوگیری از گسترش فیزیکی شهر میباشد محقق گردد.

سیاست کلی این تحقیق حفظ، تجهیز و بهسازی این فضای سبز برای استفاده تفرجی، اتصال آن به شبکه اکولوژیکی جنگل شهری تهران (با توجه به همجواری آن با پارک قوچک) و حفظ پیوستگی کمربند سبز تهران برای جلوگیری از روند رو به رشد این شهر میباشد. تذکر مسائیل بسیار کلی درمورد زنده گی یک درخت یا یک جنگل. کدامین معامله مستلزم ریاست یک شخص بیسواد است؟ طراحی محیط و منظر، با در نظر گرفتن ابعاد گوناگون و توأم ساختن علم و هنر، دریچهای نو به سوی طراحی پایدار منظر باز نموده است.

برآیند این دو، توسعهای است که ساختار و روابط درونی بین اجزای محیط را درک کرده، الگوهای پنهان آن را آشکار نموده و تفسیر آرایش فضایی ساختارها را که نتیجه فرآیندها و کارکردهای طبیعی است، بر عهده میگیرد و موجب پایداری طرح در طولانی مدت میگردد. ساخت کلبه جنگلی جوارم نه تنها خدشه ای به زیبایی این جنگل وارد نکرده است بلکه زیبایی این منطقه را دو چندان نموده و یکی از جاذبه های دیدنی جوارم به حساب می آید.

کوچک جنگلی یکی از سریالهای تلویزیون ایران در دهه ۶۰ است؛ که در ژانر تاریخی، حماسی و سیاسی به کارگردانی بهروز افخمی و با حضور جمع کثیری از هنرمندان ساخته شدهاست. در این سریال تلاش میشود زوایایی از قیام میرزا کوچک خان و مردم گیلان، با یک نگاه نسبتاً تحلیلی، به نمایش درآید. میرزا کوچک که تازه از تبعید بازگشته به همراه دوستش میرزا حسین کسمایی در رشت گردش میکند که در شهر متوجه دستگیری رضا آژان توسط روسها میشود. 3- مهرآرا، مریم و لاهیجانیان، اکرم الملوک، 1392، بررسی وضعیت پارکهای شهری در جهت حفظ محیطزیست و ارایه راهکارهای مدیریتی مناسب(مطالعه موردی: پارکهای منطقه 7 شهر تهران)، فصلنامه انسان و محیطزیست، بهار92، شماره29.

در مجموع میتوان منظره بصری پارک جنگلی لویزان را زیبا دانست و با بهبود و اصلاح ویژگی های منفی آن بر زیبایی پارک افزود تا هدف از این بررسی که تلفیق زیبایی بصری با زیبایی اکولوژیکی است محقق گردد. آنچه که در تدوین اهداف و رویکرد برای این پارک ضروری میباشد توجه به نقش، عملکرد و مقیاس پارک و شرایط اکولوژیکی خاص آن میباشد. برای اینکه هم از لحاظ اکولوژیکی و هم از لحاظ دیداری بتوان شرایط مطلوبی را ایجاد کرد، ترکیبی از گونههای ذکر شده برای کاشت توصیه میگردد. به گزارش سماتک: در دل جنگل در سامالند جنوبی، واقع در جنوب کشور سوئد کلبه های گلی بسیار زیبایی وجود دارند که علاقه مندان می توانند از طریق وب سایت اربیانبی (Airbnb) این اقامتگاه ها را برای یک یا چند شب کرایه کنند.

گفتنی است، افرادی که در گذشته در این خانه های روستایی اقامت داشتند، عموما قشر فقیر جامعه به شمار می رفتند که املاک دیگران را با قیمت های بسیار اندک کرایه کرده و خودشان هم به کارهای موقتی یا ساخت صنایع دستی می پرداختند. پارکهای جنگلی اطراف تهران با تلاش فراوان در سنوات گذشته احداث گردیده و همانگونه که در بخش پیش ذکر گردید میتوان اثرات مثبت و ارزنده آنها را در جامعه شهری و پر جمعیت امروزه به خوبی لمس نمود.

این نوع طراحی خانه در گذشته در مناطق جنوبی و جنوب غربی در کشور سوئد رواج بسیاری داشته است زیرا در آن زمان چوب قیمت بالایی داشته و سعی می شده تا حد امکان کمتر از این ماده برای ساخت چهاردیواری استفاده شود. پارک جنگلی جوارم یکی از مناطق گردشگری برتر منطقه است.پارک جنگلی جوارم در جنگل جوارم مابین زیراب و شیرگاه قرار دارد.جنگل انبوه با درختان تو در تو، پوشش گیاهی و جانوری غنی، وجود نهرهای پر آب از جمله زیبایی های جوارم است.همچنین در این پارک جنگلی درختانی همچون ممرزو انجیلی به وفور دیده میشود همچنین در جنگلهای متصل به این پارک گونه های جانوری نظیر خرس و پلنگ هم دیده شده است.

جنگلهای بارانخیز استوایی را میتوان در ۲۸ درجه شمالی و جنوبی استوا میان مدارهای رأسالسرطان و رأسالجدی در آسیا، استرالیا، آفریقا در پایین صحرای بزرگ، آمریکای جنوبی، آمریکای مرکزی، و بسیاری از جزایر اقیانوس آرام، اقیانوس هند و کارائیب یافت. در 1381/04/02 طی مصوبه شورای عالی اداری (طرح انتقال وظایف آبخیزداری از وزارت جهاد کشاورزی به سازمان جنگلها و مراتع کشور و تغییر نام آن) وظایف مربوط به آبخیزداری از حوزة ستادی وزارت جهاد کشاورزی منتزع و به سازمان جنگلها و مراتع کشور منتقل گردید و با این انتقال، نام سازمان مذکور به «سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور» تغییر یافت.

این کلبه ها در دل زمین ساخته شده اند و روی سقف آن ها مملو از چمن و خزه است به گونه ای که کلبه تقریبا نامحسوس به نظر می رسد. تقریبا همه بکستوگاها تنها یک اتاق خواب دارند و عموما هم روی بلندی های صخره ای ساخته شده اند. کلبه های مورد بحث همیشه روی زمین های بلااستفاده ساخته می شدند که امکان کشاورزی یا باغبانی روی آن ها وجود نداشت.

موزه تاریخ آمل در سال 1315 ساخته شد تا سال 1387 به عنوان ساختمان اداره مالیه شهرستان آمل مورد استفاده قرار میگرفت اما از سال 1389، تصمیم گرفته شد تا این بنای تاریخی به موزه تاریخ آمل تبدیل شود و بعد از یک سال مرمت و بازسازی بنا، در سال 1390 دولی من دلم رب موزه بر روی گردشگران باز شد. علاوه بر این جاذبه ها، روستاهای آمل نیز دارای فرصت های گردشگری متنوعی می باشند و دارای 2 نوع کوهستانی و جنگلی هستند. این پارک جنگلی دارای 30 واحد اقامتی شامل کلبه های جنگلی دو نفره تا شش نفره است، برخی کلبه های دو نفره دارای سرویس بهداشتی و حمام هستند و برخی دیگر بدون سرویس بهداشتی و حمام که البته برای کلبه های بدون سرویس، بصورت مشترک سرویس های بهداشتی در بیرون کلبه احداث شده است، قیمت یک شب اقامت در این کلبه های دو نفره بدون سرویس 130 هزار تومان و قیمت یک شب اقامت در کلبه های دو نفره دارای سرویس بهداشتی و حمام 220 هزار تومان است.

دیدگاهتان را بنویسید