روغن ام سی تی اویل _ MCT Oil – دیجی دارو

مواد مغذی ای که بخش زیادی از رژیم غذایی را به خود اختصاص می دهند، چرا که انرژی زیادی در اختیار بدن قرار میدهند. چربیهای اشباع که از محصولات لبنی و روغنهای جامد به دست می آورید، کلسترول ال دی ال شما را افزایش میدهند. این مقاله به طور مفصل به مبحث چربیهای اشباع شده و تأثیر آنها بر روی سلامتی میپردازد. با این حال، آنها اصلاحات موقتی هستند و باید تقریباً هر شش ماه تا یک سال یکبار دوباره تمدید میشوند، در حالی که تزریق چربی خود شما از چربیهای خودتان استفاده میشود و به طور طبیعی بخشی از شما است.

اگر میخواهید این حرکت را دشوارتر کنید، میتوانید هنگام اجرای پلانک کامل، باسن را چند سانتیمتر به سوی زمین ببرید و دوباره بالا بیاورید. حتی غذاهایی مانند گوشت گاو مقدار مشخصی چربی تک غیر اشباع و چند غیر اشباع دارند. مواد غذایی مانند گوشتهای چرب، لبنیات پرچرب (کره، خامه)، نارگیل، روغن نارگیل، روغن خرما و شکلات تلخ چربی اشباع شده زیادی دارند. این باور که با خوردن چربی های اشباع می توان ذرات LDL کوچک و متراکم را به ذرات بزرگ تبدیل کرد یکی از باور های جالب جامعه است که با دیدگاه متخصصین تغذیه در تضاد است. متأسفانه به نظر می رسد که دولت ها و سازمان های بهداشتی تمایلی به تغییر دیدگاه خود ندارند و همچنان این دیدگاه نادرست را گسترش می دهند.

بعد از گذشت هفت سال و نیم تا هشت سال وزن آنها تنها ۴/۰ کیلو گرم (یک پوند) تغییر کرد و نسبت به گذشته هیچ تفاوتی در میزان ابتلا به بیماری های قلبی، سرطان و مرگ و میر مشاهده نشد. 2hpp: مخفف قند دو ساعت بعد از صبحانه یا 2hourse post parandial plasma glucose محسوب می شود. روش مناسب برای درمان کبد چرب طبق تشخیص پزشک انجام میشود، پزشک ممکن است درمانهای داروی، رژیم غذایی و ورزش برای کاهش وزن و یا در صورت سیروز حاد کبدی پیوند کبد را تجویز نماید. ورزش به این روش کمک میکند بتوانید مقدار زیادی کالری را در مدت زمانی کوتاه بسوزانید.

مطالعه دیگری در سال ۲۰۱۴ انجام شد که به بررسی ۷۶ مطالعه (شامل مشاهدات و آزمایشات کنترل شده) پرداخت و ۶۴۳۲۲۶ نفر مشارکت کننده داشت. لوبیا به دلیل فیبر و پروتئین بالا موجب احساس سیری بیشتر می شود به طوری که شما نیازی به خوردن غذاهای دیگر نخواهید داشت . همچنین این باور وجود دارد که این چربی ها میزان کلسترول خون را افزایش و موجب سکته قلبی می شوند. یکی دیگر از پرسشهای پرتکرار بیماران مبتلا به چربی خون این است که آیا چربی خون درمان قطعی دارد؟ اگر LDL کمتر از(میلی گرم در دسی لیتر) ۱۰۰mg/dl باشد بسیار مطلوب است اما به طور کلی مقدار مناسب آن کمتر از ۲۰۰ میلی گرم در دسی لیتر است و اگر از این مقدار بیشتر باشد،کلسترول شخص بالاست و پزشک معمولا برای آن دارو تجویز میکند.کلسترول بالای ۲۴۰ میلی گرم بر دسی لیتر یکی از عوامل مهم خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی است.

هر چه کمتر غذا بخورید، کمتر مصرف میکند! این ترکیب را چند بار در روز مصرف کنید. افرادی که میزان ذرات LDL متراکم خون آنها بیشتر است سه برابر بیش از افرادی که کلسترول کل خون آنها ذرات LDL بزرگ دارد در معرض خطر ابتلا به بیماری های قلبی قرار دارند. اخیرا محققان به این نتیجه رسیدند که این موضوع به تراکم یا اندازه LDL مربوط نیست بلکه با تعداد ذرات LDL (LDL-P) شناور در جریان خون ارتباط مستقیم دارد.

به همین دلیل این موضوع بودجه زیادی را به خود اختصاص داده است. در واقع کبد وظیفه ی جذب مواد مغذی و در عین حال دفع سموم و چربی ها و مواد خطرناک از بدن را دارد.کبد در قسمت راست شکم و در زیر قفسه سینه نزدیک به دیافراگرام جای دارد و بزرگترین غده داخلی بدن می باشد به طور حدودی هزار و پانصد سی سی خون در هر دقیقه از کبد عبور می کند و اگر کبد در بدن وجود نداشته باشد فرد در عرض بیست و چهار ساعت جان خود را از دست خواهد داد. هنگام صبح یا عصر (یا ترجیحا در هر دو زمان) برای مدت 10 دقیقه روی چشم خود کمپرس سرد قرار دهید.

توجه: از مصرف دارو در زمان بیماریهای خود به صورت خودسرانه به شدت پرهیز کنید. اما به مرور زمان دریافتند که برخلاف LDL که خطر ابتلا به بیماری های قلبی را افزایش می دهد، HDL سبب کاهش بروز این نوع بیماری ها می شود. محققان به این نتیجه رسیدند که مصرف چربی های اشباع سبب افزایش کلسترول خون میشود. کلسترول کل معیار دقیقی برای اندازه گیری کلسترول خون نیست زیرا دربرگیرنده HDL است و هر چه میزان این لیپوپروتئین بیشتر باشد میزان کلسترول کل خون نیز بیشتر است. برای کاهش وزن، انتخاب رژیم غذایی نیز باید به درستی صورت پذیرد، زیرا کاهش وزن سریع با رژیم های برق آسا خود می تواند سیر بیماری را بدتر نماید.

ویتامین D مهم است؛ زیرا سرعت جذب کلسیم در خون را افزایش میدهد. اگر چربی های اشباع میزان کلسترول موجود در خون را افزایش دهند (عامل A سبب بروز عامل B) و کلسترول بالا منجر به بیماری های قلبی شود (عامل B سبب بروز عامل C) بدین معناست که چربی های اشباع سبب بروز بیماری های قلبی می شوند (عامل A منجر به بروز عامل C). LDL متراکم و کوچک: این لیپوپروتئین های کوچک به راحتی در دیواره های شریان های قلب رسوخ می کنند و سبب بروز بیماری های قلبی می شوند.

مثلا ممکن است نصف ساندویچ بندری خود را بخورند، بعد کمی چیپس و پنیر به عنوان عصرانه داشته باشند و شام را هم با کمی لازانیا برگزار کنند. بعد از جمعآوری لبه ظرف را لمس نکنید و در آن را بگذارید و به مسوول آزمایشگاه بدهید. مصرف آن بعد از شکستگی برای بدن مفید است. BMI بالا میتواند مقدار زیادی چربی بدن را نشان دهد و شما را در معرض مشکلات بهداشتی مرتبط با چاقی قرار دهد.

این نمودار نشان می دهد همزمان با گسترش رژیم های غذایی کم چرب، شیوع چاقی به بیشترین حد خود رسیده. جالب است بدانید تقریبا هر مطالعه ای که به مقایسه رژیم غذایی کم چرب مورد تأیید متخصصان با دیگر رژیم ها (از قبیل رژیم های مدیترانه ای، گیاه خواری، کم کربوهیدرات و رژیم سرخپوستان ) می پردازد در نهایت رژیم کم چربی را رد می کند. در واقع توجه به این نکته مهم است که با وجود دستورالعملهای کلی در مورد مصرف چربی، ما به تحقیقات بیشتری نیاز داریم تا بفهمیم دقیقا چگونه میتوانیم چه موادی را در رژیم غذایی خود جای بدهیم، تا نیاز بدن به چربی تامین شود.

دیدگاهتان را بنویسید