ساجقاورماسی غذایی بر پایه گوشت است

سیدحمید موسوی اصل در گفت و گو با خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)منطقه کهگلیویه و بویر احمد، افزود: این باغ از شمال به جاده “چرام گچساران”، از جنوب به اراضی کشاورزی، از غرب به باغ جهاد کشاورزی(باغ عمران) و از شرق به اراضی کشاورزی و کوههای همجوار محدود میشود. کوهستانی رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان نهبندان در گفت و گو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بیرجند،گفت: امسال بر اثر تداوم خشکسالی به طور میانگین ۴۰ درصد چشمههای حیات وحش این شهرستان خشک شده اند و حجم آبدهی سایر چشمهها به شدت کاهش یافته است.

وی تصریح کرد: البته اندک چشمههای طبیعی باقیمانده در مناطق تحت مدیریت نیز بسیار مورد توجه حیات وحش هستند. مدیر حفاظت محیط زیست نهبندان گفت: شدت خشکسالی و کمبود علوفه در زیستگاهها به شدت حیات وحش منطقه را لاغر و نحیف کرده است و امسال زادآوری حیات وحش به شدت کاهش یافت به طوری که در منطقه نهبندان زادآوری پرندگانی از جمله کبک و تیهو را نداشتهایم. جمعیت روستا در زمان حاضر ۵۴۰ نفر است و بگفته یکی از اهالی بیشتر از ۶۰ درصد روستاییان برای کسب و کار به کشورهای حاشیه خلیج فارس مهاجرت کرده اند و تنها برای دید و بازدید اقوام گاه به روستایشان سفر می کنند.

به همین صورت تعدادی زیادی فروشنده دوره گرد ودکه های مملو از خوردنی وآشامیدنی درآن دل کوه فعال است ونیز تعدادی موتروان وموتردراین راه مشغول کسب وکار. وی ضمن تبریک هفته قوه قضائیه افزود: با افزایش شعب رسیدگی و الکترونیکی شدن سیستم قضائی، پروندهها سریعاً تعیین تکلیف می شونددر حالی که در گذشته ابلاغها و اخطاریهها به صورت دستی و زمانبر بود. عبدالواسع یوسف زاده مسئول اتحادیه جوانان آن ولسوالی در مورد چنین عقیده دارد: قریب به ده هزار نهال این ساحه که سال های قبل توسط مستاجر ساحه غرس شده بود ، در حال خشک شدن است .

آفتابنیوز : تا همین چند وقت پیش هر موقع نام چشمه سورت بر زبان میآمد با آه و هزار افسوس همراه بود، اما اکنون اقدامات انجام شده در این چشمه دریچههای امید را برای احیای این میراث کهن گشوده است. و قجهلی بودن (این اصطلاح را خود مردم منطقه به کار می برند یعنی اینکه اکثر زمینها و کوههای منطقه برفگیر بوده و تا نیمه های بهار نیز دارای برف می باشند) صحرای این روستا باعث می شود که مرتع غنی ای بوده و محصولات دیمی خوبی داشته باشد، مردمان زرنگ و پرتلاش و سخت کوش و فرزندان باهوش این روستا شهرت منطقه ای دارند.

این کانونهای پزشکی در کشورهای فرانسه، ایتالیا، آلمان، اروپای شرقی و روسیه نیز وجود داشته و مردم به خوبی از آنها استفاده مینمایند. یکی از جالبترین جاهای دیدنی اطراف مشهد که میتواند لحظات خوبی را برایتان به ارمغان بیاورد موزه نان میباشد. اما اگر قصد تجربۀ سفر یک روزه در اطراف شهر اصفهان و قصد اشنا شدن با جاهای دیدنی اصفهان را دارید میتوانید در غرب شهرستان فریدون شهر ۲۵ کیلومتر پیش بروید تا از روستایی به نام چیقورت عبور کنید و پس از آن ۲۰۰ متر دیگر پیاده پیش بروید تا به آبشار ناب و حیاتبخشی به نام آبشار پونهزار برسید.

و بعيد نيست كه در آينده علم آنقدر پيشرفت كند كه بتواند جلوي فرسوده شدن اركان بدن از قبيل قلب و مغز را بگيرد و در نتيجه عمر انسان بسيار طولانيتر خواهد شد كه البته اميدوارم اين امر تحقق پيدا نكند چون تبعيضي بر تبعيضهاي بين انسانها اضافه ميشود و جهان ميشود مال پولدارها و كله گنده ها. این امر باعث می شود بیشتر بافت های محافظتی بدن نظیر پوست، مو و ناخن برای استحکام بیشتر خود از پروتئینی با نام ” کراتینین ” استفاده کنند که در ساختمان خود حاوی مقادیر زیادی گوگرد است.

باید دانست که در استفاده از آبهای معدنی علاوه بر ترکیب آب عوامل دیگری چون آب هوای منطقه و روش درمان و شرایط در درمان بیماران مؤثر میباشد. سهم این شهرستان از کارگاه های معدنی فعال استان 4/6 درصد می باشد . رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه از افتتاح کارگاه تولید «سفره یکبار مصرف» در بازداشتگاه چشمهسفید خبر داد. خبرگزاری میزان – متعاقب بازدید و افتتاح کارگاه تولید سفرههای یک بار مصرف در زندان چشمه سفید کرمانشاه در هفته قوه قضاییه، با هماهنگی رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه نشست هم اندیشی و برنامه ریزی اشتغال در زندانهای استان کرمانشاه با حضور استاندار و سایر مسئولین مرتبط در زندان چشمه سفید کرمانشاه برگزار شد.

خبرگزاری میزان- کارگاه تولید سفره یکبار مصرف، نایلون و کیسه زباله، با حضور توسلیزاده رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه در بازداشتگاه چشمه سفید به مناسبت هفته قوه قضائیه افتتاح شد.رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه از افتتاح کارگاه تولید سفره یکبار مصرف، نایلون و کیسه زباله در بازداشتگاه چشمه سفید خبر داد و گفت: از کارآفرینان برای ایجاد اشتغال زندانیان حمایت میکنیم.وی افزود: این کارگاه با سرمایه گذاری ۲.۵ میلیارد تومانی بخش خصوصی راهاندازی شده و ۱۵ زندانی در آن مشغول به کار است. ،غار مسکونی بوده و در دوره هائی از تاریخ از آن به عنوان پناهگاه استفاده می کردند.

متاسفانه استفاده ناصحیح از این صابون ها باعث شده خواص معجزه آسای آن تحت الشعاع قراربگیرد چرا که در این صابون ها معمولا پوست فرد را خشک و حساس می کنند،بنابراین افرادی که پوست خشک و تحریک پذیری دارند نباید از صابون گوگرددار استفاده نمایند. دیدار و استفاده از حمامهای قدیمی در شهر کهنه که قدمتی بیشتر از ۱۰۰ سال دارند و هنوز مورد استفاده قرار میگیرند توصیه میشود. یکی دیگر از جاذبه های توریستی این منطقه، غار بورنیک محسوب می شود که هنوز بخش های زیادی از مسیرها و طبقات آن ناشناخته مانده است.

اما درکنار این چشمه واز اثر این چشمه شفابخش ،خیلی از اهالی قریه جات اطراف این چشمه، از جمله اهالی قریه ای به نام “کوهان”که درمسیر آب این چشمه قراردارد ، همگی مبتلا به امراضی است که هنوز چاره ای برای اندشه نشده است . دبیر هفتمین جشنواره سراسری وقف چشمه همیشه جاری از ارسال نزدیک به ۵ هزار اثر به این جشنواره خبر داد و به تشریح جزئیات برگزاری مراسم اختتامیه این جشنواره سراسری پرداخت. به گزارش خبرگزاری فارس محمد مهرابی دبیر هفتمین جشنواره سراسری وقف چشمه همیشه جاری درباره آخرین جزئیات این جشنواره اظهار کرد: «هفتمین جشنواره سراسری وقف چشمه همیشه جاری» ۲۹ مهرماه ۱۳۹۹ همزمان با رونمایی از فراخوان، کار خود را آغاز کرد؛ ارسال آثار به این جشنواره از ابتدای آبانماه آغاز شد و ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ همزمان با عید سعید فطر نیز آخرین مهلت ارسال آثار بود.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه، محمد مهرابی دبیر هفتمین جشنواره سراسری وقف چشمه همیشه جاری درباره آخرین جزئیات این جشنواره اظهار کرد: «هفتمین جشنواره سراسری وقف چشمه همیشه جاری» ۲۹ مهر ماه ۱۳۹۹ همزمان با رونمایی از فراخوان، کار خود را آغاز کرد؛ ارسال آثار به این جشنواره از ابتدای آبان ماه آغاز شد و ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ همزمان با عید سعید فطر نیز آخرین مهلت ارسال آثار بود. امتداد :معاون فنی و عمرانی شهرداری منطقه ۴ تهران از احداث و مرمت سرویس های بهداشتی عمومی در معابر بوستان ها خبر داد.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور استانها، این مستند به موضوع شنهای روان و فرسایش خاک در منطقه بورالان میپردازد. این منطقه به دلیل فرسایش خاک و چرای بیرویه دام هماکنون با پدیده شنهای روان و فرسایش خاک روبهروست، به طوری که رفتهرفته به بیابان و شنزار تبدیل شده و مشکلاتی برای ساکنان روستـــاها به وجود آورده است. به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا؛ به علت اجرای عملیات فنی بر روی شبکه توزیع آب منطقه رجایی شهر، باغستان غربی، محدوده بیدار چشمه، جریان آب ساکنان این منطقه امروز یکشنبه ۱۳ تیرماه از ساعت ۲۳ الی پنج بامداد دوشنبه ۱۴ تیر ماه با افت فشار و قعطی آب مواجه خواهد شد.

یکی از بخشهای بسیار جذاب این موزه برای افرادی که از آن دیدن کردهاند یک آیه از انجیل میباشد که روی یک تار مو نوشته شده است. هنگام بازدید از خانه آیت الله طالقانی متوجه خواهید شد بر روی سردر خانه، نوشته شده این عمارت خشت و گلی متعلق به میرمصطفی است چراکه میر مصطفی، جد آیت الله طالقانی بوده و همچنین، علاوه بر خانواده ایشان، افراد برجسته ای همچون آیت الله مجاهد سید محمود، آیت الله سید ابولحسن، ثقه الاسلام سید مصطفی و غیره هم در اینجا زندگی کرده اند. داندس هنگام برگزاری سمیناری برای دانشجویان کارشناسی ارشد، بیهوش شد و درگذشت.

او مىفرمود: نوح، آن هنگام که توفان به پا شده بود، آبها را فرا خوانْد و همه آنها به او پاسخ دادند، مگر آبهاى تلخ و آبهاى گوگرددار. اهالی ضمن شکایت درمورد سرنوشت خود ، اظهار می دارند که هرموسسه ای که آمده از آب آن نمونه گیری کرده رفته است دنبال کارکسب خود . کتاب «چشمزخم» نیز از جمله آثاری است که وی با هدف اعطای بینشی به خواننده در مسیر جستوجو و کندوکاو خود در خصوص این باور عامۀ پیچیده گردآوری و ویرایش کرده است. ایسنا/سمنان موقعیت سوقالجیشی استان سمنان، نزدیکی به تهران و همجواری با هشت استان و مهمتر از همه اینها تعدد آثار تاریخی و طبیعی و قرار گرفتن در مسیر عبور سالانه 20میلیون زائر بهشت رضوی، استان سمنان را به یکی از مستعدترین استانها در حوزه صنعت گردشگری تبدیل کرده است.

زمین گردشگری یا ژئوتوریسم نوعی طبیعت گردی بر پایه دانش زمین شناسی است که گردشگران علاوه بر حظ بصری و تماشای مناظر و چشم اندازی های بدیع، امکان شناخت و مطالعه رخدادهای طبیعی و چگونگی پیدایش و ساختار آنها را دارند. او با ساختن سیستمی شبیه اگوی امروزی از چاه های فاضلاب به خزینه حمام توانسته بود روشن بودن دائمی مشعل این خزینه را تضمین کند که باعث حیرت توریست های اروپایی شده بود؛ چرا که آن ها تصور می کردند شیخ بهایی با دانش خود توانسته اتم رابشکافد و به انرژی نامحدودی دسترسی پیدا کند در حالی که این مشعل همیشه روشن گاز اسیدسولفیدریک بود.

دیدگاهتان را بنویسید