.::سایت اطلاع رسانی مبلغ::. – ایرانگردی

به گزارش ایرنا این 2 مصدوم حادثه تروریستی بورالان امروز، چهارشنبه با حضور مسئولان ایرانی و ترکیه وارد ایران شدند و فرماندار ماکو نیز نسبت به بهبود هرچه سریعتر آنان ابراز امیدواری کرد. آنها به سمت راست سرش ضربه زدند و او را کشتند و خداوند پس از صد سال او را زنده کرد و سپس او را به امتی از امم نخستین در ناحیه مشرق فرستاد. سپس خداوند پس از صد سال او را زنده کرد و در جای خالی که بر اثر آن دو ضربه به وجود آمده بود، دو شاخ گذاشت و قدرت فرمانروایی و نشانه پیامبریاش را در شاخهایش قرار داد.

از درب جنوبی تا رسیدن به پاموکاله حدود 25 دقیقه زمان لازم است. باورنکردنی است و در قسمت جنوبی به سمت کوهی کشیده شده که شبیه به یک فیل است. در زمانی که گلهای بهاری در مناطق گرمسیری از جمله شهرستانهای کهگیلویه، گچساران، باشت، چرام، بهمئی و لنده روییدهاند در مناطق سردسیری بویراحمد و دنا برف کوهها و دشتها را سفید پوش کرده و فاصله این دو آب و هوای متفاوت کمتر از یک ساعت است.

اعزام هیاتی برای حل مشکلات عشایر تنگ سرخ، دستور برگزاری نشست با عشایر منطقه توسط استاندار و پیگیری مشکلات آنها، تصویب ۲۱۷ طرح زیربنایی، زیرساختی و توسعه محور در بخش های مختلف اعم از گردشگری، راه، آب، منابع نفت و گاز، پتروشیمی، گیاهان دارویی، صنعت و کشاورزی برای عبور از محرومیت ها و شتاب بخشی به روند توسعه ای استان کهگیلویه وبویراحمد از جمله مصوبات ودستورات این سفر بود. گفتیم که نفح در لغت به معنای وزیدن، دمیدن، پراکندن بوی خوش چیزی است، و«نفحة»مصدر مرة، یعنی یکبار وزیدن باد، یکبار پراکنده شدن بوی که در فارسی در معنای مصدر(نفح)بکار میرود، جمع سالمش:نفحات؛و در اصطلاح عرفانی عبارت است از تجلیات فیض بخش الهی بطور مطلق؛که از آن انس، مستی، معرفت در دل سالک، و عشق و جاذبه در عالم امکان پدید میآید.و مقتبس است از حدیث نبوی«ان لربکم فی ایام دهرکم نفحات الافتعر ضوالها».

بیابانهای استان یزد بهعنوان یکی از زیباترین و چشمگیرترین مناطق اکوتوریستی ایران شناخته میشوند و در دل آنها چشمهها، کوهها، آبشارها و درههای فراوانی وجود دارد، که هرکدام در نوع خود بینظیر هستند. اما مدیرکل محیط زیست استان مازندران کم آبی در این چشمه ها را تایید و تکذیب نمی کند و به خبرنگار مهر می گوید: کم آبی در این محدوده بعید به نظر می رسد بنابراین می توان گفت که کم آبی در محدوده ای از زمان مربوط به میزان بارش است. قیمت بلیط ورودی پاموکاله چقدر است؟

اگر به آن دست بیابی میتوانی هر چقدر بخواهی عمر کنی، ذوالقرنین گفت: آن چشمه کجاست و آیا تو آن را میشناسی؟ پس همه دانشمندان اهل مملکت خود و فقهها را جمع کرد و به آنها گفت: ای جماعت فقیههان و ای صاحبان کتاب و آثار نبوت! آنگاه ذوالقرنین به سمت غرب رفت و هر گاه بر قریهای عبور میکرد، نعرهای همچون شیر خشمگین میکشید و از دو شاخ روی سرش، تاریکی و رعد و برق و صاعقه درخشیدن میگرفت که همه مخالفانش را هلاک میکرد. او خداوند را دوست داشت و خداوند نیز او را دوست داشت و اسبابی برای او مهیا نمود و او را در زمین فرمانروایی داد تا جایی که او مالک شرق و غرب عالم شد.

چشمه تا مهر در فاصله شش کیلومتری شهرستان تفت و در جوار راه اصلی یزد به شیراز واقع شده که از اهمیت و ارزش بالایی برای گردشگران برخوردار است. این فیل طول عمری دراز و پر از حوادث را گذرانده است. مردی از تمیم در خواب چنان دید که در دریا یک عدل مروارید یافته و آنرا غرق کرده است. هر یک از این ناراحتی ها ممکن است به تنهایی یا با یکدیگر وجود داشته باشند.

روزی ذوالقرنین از او پرسید: عبادت اهل آسمان چگونه است و عبادت آنها نسبت به اهل زمین در چه موقعیّتی قرار دارد؟ در زمان سفرتان به این روستا ممکن است کودکانی را مشاهده کنید که در حال بازی ششخانه هستند که مرسومترین بازی در این روستا است، اگر دوست داشته باشید میتوانید با آنها همبازی باشید و قوانین این بازی را از آنها یاد بگیرید. رفائیل گفت: نه. ما فقط در آسمان شنیدهایم که خداوند در زمین تاریکیهایی دارد که پای هیچ جنّ و انسی به آن نرسیده است و آن چشمه در میان آن ظلمات است.

چشمه ای با آب زلال به نام مه لی چشمه که بسیار گوارا است در این روستا است و تعدادی از این اهالی این روستا جان خود را تقدیم اسلام و قرآن نموده و شهید شدند. چشمهایی که گویا رازی را در خود مستتر کرده است. اول اینکه قلیایی باشد که نقش مهمی در سلامتی و بالانس اسیدی بدن دارد . مرودشت ترافیک ندارد. گاه ساعت های پر رفت و آمد مانند عصرها و اول صبح محدوده میدان امام خمینی (شهرداری) شاهد ترافیک است.

فعالیت نیروگاه آب سنگین اراک (خنداب) یکی از موارد نگرانی غرب دربارهٔ برنامه هستهای ایران بوده است. از شمال دریا، از جنوب کوههای البرز، از شرق تا تنکابن و از غرب تا رامسر را می توان دید. سپس او را به زمین بازگرداند و به او وحی کرد که در غرب و شرق زمین سیر کن که همانا سرزمینها را در اختیار تو قرار دادم و بندگانم را فرمانبردار تو کردم تا از تو و هیبت تو بترسند. خداوند او را برگزید و پس از طوفان نوح، او را به امتی از امتم نخستین در ناحیه مغرب فرستاد.

او برای خداوند خیرخواهی نمود و خداوند نیز برای او خیرخواهی کرد. ثمُ َّ أَتْبَعَ سَبَبًا» یعنی ذوالقرنین نشانهای از خورشید را دنبال نمود. سپس خداوند او را به آسمان دنیا بالا برد و تمام زمین یعنی کوهها و دشتها و درهها را به او نشان داد و او هر آنچه که میان مشرق و مغرب است را دید و خداوند علمی به او داد که به واسطه آن، حق را از باطل تشخیص میداد و در شاخ او قدرتی از آسمان قرار داد که تاریکیها و رعد و برق در آن بود. قَالُواْ یَاذَا الْقَرْنَینْ ِ إِنَّ یَأْجُوج و مأجوج» در پشت این دو کوه هستند و چون زمان برداشت محصول ما فرا رسد، آنان از پشت این دو سد بیرون آمده و تمام کشت و محصولات ما را میخورند و چیزی از آن را باقی نمیگذارند.

در این غرفه ابزار مختص این شغل و ساخته هایی مانند تزیینات مربوط به اسب و قاطر چون مگس پران ، دهن بند و ران بند که از چرم ساخته می شد، به نمایش گذارده اند. با این که این آبشار تنها ۵ متر ارتفاع دارد، ولی به دلیل سرعت و همچنین حجم بالای آب جاری، هیبت و عظمت باورنکردنی را به دست آورده است. هزینه بلیت ورود به منطقه پاموکاله 35 لیر است و برای افراد کمتر از 18 سال رایگان است. این ترکیب رنگ فوقالعاده باعث شده تا چشمه آب مادرو اکو محبوبیت فوقالعادهای در بین گردشگران و توریستها پیدا کند و افراد زیادی سراغ این چشمه جذاب آمده و از آن بازدید کنند.

ذوالقرنین به گریه افتاد و گفت: دوست دارم آنقدر زندگی کنم تا بتوانم پروردگارم را آن طور که شایسته اوست عبادت کنم. او در میان ملائکه، دوستی به نام رقائیل داشت که بر او نازل میشد و با او گفتگو و نجوی مینمود. نام های پیشین آذربایجان شرقی آتروپاتگان، آذربایگان، آذرآبادگان و آذربادگان می باشد. در واقع پاموکاله بخشی از چشمه های آب معدنی شهر باستانی هیراپلیس است که در سال 190 قبل از میلاد وجود داشت و به عنوان شهر تفریحی رومیان استفاده می شد. این منطقه دارای چشمه های آب گرم سرشار از مواد معدنی مهم است که از بالای کوه به صورت پلکانی به سمت پایین سرازیر میشود.

پل خان یکی از پلهای تاریخی نزدیک مرودشت بوده که در عصر صفویه و در سالهای بین ۱۰۲۱ تا ۱۰۴۳ روی رودخانه کر احداث شده است. به همین دلیل بهترین زمان سفر به سرعین اواخر فصل بهار و تابستان است تا علاوهبر آنکه از آب تنی در چشمه های آبگرم لذت ببرید، از گرمای تابستان نیز فرار کنید. « قَالَ هَذَا رَحْمَةٌ مِّن رَّبیّ ِ فَإِذَا جَاءَ وَعْدُ رَبیّ ِ جَعَلَهُ دَکاَّءَ وَ کاَنَ وَعْدُ رَبیّ ِ حَقّاً» تا این جا روایت علی بن حسین و روایت محمد بن نصر بود. 📜متن: از امیرمؤمنان علی علیه السلام راجع به ذوالقرنین پرسیدند.

به علت انباشت ترکیبات کلسیم در آب بهمرور زمان پله یا حوضچه های سفید رنگ گود ایجاد شده اند. بسیاری از گل های وحشی و دارویی ایران را می توان در کوه های این منطقه یافت. سپس امیرالمؤمنین علیه السلام فرمود: چون ذوالقرنین با خورشید به چشمه تیره و گل آلود رسید، دید که خورشید در آن فرو میرود و در کنار خورشید هفتاد هزار فرشته دید که با زنجیرهای آهنین و چنگالها خورشید را به درون آب میکشیدند و بعد هم هنگام طلوع آن را در سمت راست زمین با زنجیر میکشیدند؛ درست همانطور که کشتی بر روی آب روان میشود.

دیدگاهتان را بنویسید