عکس + آدرس و هر آنچه پیش از رفتن باید بدانید – کجارو

علاوه بر پوشش گیاهی متنوعی كه در فضاهای جلگه ای ، دره ای و كوهستانی استان وجود دارد ، جنگل های متراكمی نیز نقاط مختلف استان را پوشانده است . مردم ینگجه به کار کشاورزی، باغداری، دامداری، پرورش زنبورعسل، قالی بافی و داد و ستد مشغول هستند و از فرآورده های کشاورزی آن می توان به گندم، سیب زمینی، بادام و گردو اشاره نمود که وجود سد و دریاچه ینگجه در قسمت جنوب شرقی آن در توسعه کشاورزی و رونق آن نقش داشته است.

تالابها به عنوان اکوسیستمهای حاصلخیز و غنی و منحصر به فرد می توانند در برنامه های راهبردی جهان اقتصادی،اجتماعی نقش تعیین کننده داشته باشند. روستاي قاضي جهان از توابع گوگان در چهار كيلومتري شمال غربي آذرشهر قرار گرفته است بقعه اي گنبدواري در جنب مدرسه فجر و رضوان فعلي قرار دارد. این اثر تاریخی متشکل از ایوان، غرفههایی در دو طبقه، گلدسته، چهار در سه سرراهی، چند کتیبه و گنبد است. همچنین این اثر پس از پاموککاله ترکیه، به عنوان دومین چشمه آب شور جهان شناخته شده است.

این چشمهها در ارتفاع ۱۸۴۰ متری واقع شده اند و در ایران بی نظیر هستند و تا جایی که میدانیم در کشورهای ترکیه، آمریکا و نیوزلند چشمههایی شبیه باداب سورت وجود دارد. محل قرار گیری کوشک مذکور که در نیمه بالایی باغ واقع گردیده و عدم وجود اطلاعاتی مبنی بر وجود شاه نشین و یا فضایی مشابه آن که کارکرد بالاخانه باغ را داشته باشد، این نکته را به ذهن متبادر می سازد که کوشک میانی خود کارکرد شاه نشین و بالاخانه باغ را نیز داشته است. كوه های ” گؤیچه بئل ” پوشیده از درختان نیمه جنگلی است و مراتع سرسبز و خرم است و در جنوب غربی اهر واقع شده است .

در سمت راست آب انبار اتاقی قرار دارد که ۵ متر طول و ۴٫۲ متر عرض دارد و تقریباً به حالت نیمه استوانه است. حدود 300 متر مربع وسعت دارد و در جوار كوه و دره منظر بدیعی از زیبایی طبیعت را به نمایش گذاشته است . ابیانه علاوه بر داشتن آب و هوای متعادل و طبیعت بکر دارای جاذبه های گردشگری متنوعی مانند: آتکشده قدیمی زرتشتیان، بقعه شاهزاده یحیی و شاهزاده عیسی از فرزندان امام موسی بن جعفر، مسجد جامع، مسجد پرزله، مسجد یوسمون، مسجد حاجتگاه، خانقاه، آب انبار، موزه مردم شناسی، قلعه ابیانه، حسینیه، حمام، آسیاب و غیره است.

مسجد رومیان، مسجد رومیان سقفی چوبی دارد و مدخل سر در آن فاقد طاق و کتیبه ای است. مسجد روميان سقفي چوبي دارد و مدخل سر در آن فاقد طاق و كتيبه اي است فقط دو پايه سنگي خوشتراش مارپيچي به شيوه صفوي از بناي سابق آن بجا مانده كه آنها را در دو طرف در ورودي مسجد كار گذاشته اند در زير مسجد چشمه اي جريان دارد كه در سال هاي اخير مسجد تجديد بنا گرديده و به مدل امروزي ساخته شده است. مقبره پيرلر، مسجد روميان و مسجد قدمگاه -که ابتدا آتشکده بوده و قدمت آن به دوران پيش از تاريخ نسبت داده می شود- از مهم ترين مکان های ديدنی اين شهرستان به شمار می آیند.

شبستان مسجد مجموعه ای است از ۶۰ گنبد که همه آنها (به اسثنای ردیف چهارم از شرق) مستقیماً بر روی طاق جناقی و ستونها نهاده شدهاند. باداميار يا قدمگاه، روستاي در 12 كيلومتري جنوب شرقي آذرشهر است گورستان تاريخي باداميار بر روي پشته اي قرار دارد و سنگ نبشته ها و حجاري ها و مجسمه هاي متنوعي در آن به چشم مي خورد، سنگ نبشته ها و الواح قبور به خط كوفي و ثلث نو است، خطوط كوفي اغلب شيوه اي نزديك به تعليق دارند و بهترين نمونه آنها نوشته هاي سنگ قبر خواجه علي و پيرچوپان است، اما سنگ نبشته هاي ثنث تقريباً همه يكنواخت و يك دست است و نشان مي دهند كه در روزگاري كنده شده اند كه مذهب جعفري در آذربايجان رسميت و عموميت يافته و محبت خاندان نبوت در دلها جا گرفته و نام ائمه اطهار سلام الله عليهم اجمعين، زينت بخش كتيبه هاي قبور بزرگان علم عرفان شده است.

سه تپه ساحل جنوبي رودخانه آذرشهر پشت سر هم قرار گرفته اند كه به تپه هاي آتشكده يا تپه پير قطران معروفند سطح بالاي تپه از سنگ هاي آتش نشاني قيرگون درشت كه در طول سده ها در مسير رودخانه ها سائيده شده اند پوشيده شده است، در چند جاي تپه حفاري به عمل آمده و قطعات بزرگ خمره هاي سفالي بدست آمده است، ظاهراً اين تپه روزگاري معبد يا گورستاني بوده است و سنگها را مردم آن زمان در آنجا گرد آورده اند.

ديوارهاي بقعه سنگي و گنبد آن آجري است، كف بقعه هفت پله پايين تر از سطح تپه است و در داخل آن گوري وجود دارد كه روي آن با كاشي هاي سبز رنگ ساده شش ضلعي پوشانده شده است، نام صاحب آن معلوم نيست ولي مردم مي گويند اين اوليا به معني پير و عارف و پارسا است شب هاي جمعه مردم روستا در آن گرد آمده و شمع روشن مي كنند و شايع است كه هر شب جمعه از قبر اوليا نور سبز رنگي ساطع مي شود.

يکي هفت چشمه کمر برميان.نظامي. اين چشمه در محله ستوباد آذرشهر، در ميدان كوچكي كه محل تقاطع چهار كوي باريك است، قراردارد. یکیشان به محل بالا کولج میرود و نام کوله را بر محله خود میگذارد و دیگری در همان نقطه کنونی روستای کولج ماندگار میشود. یكیشان به محل بالا كولج میرود و نام كوله را بر محله خود میگذارد و دیگری در همان نقطه كنونی روستای كولج ماندگار میشود.

برای عبور از صخرهها باید از دستهایتان استفاده کنید و بالا بروید. تله کابین رامسر بزرگترین و معروفترین تله کابین ایران است که از بین کوه و دریا و در بالا جنگلهای سرسبز رامسر عبور میکند. استان چهارمحال بختیاری که در زمره خوش آب و هوا ترین استان های ایران قرار دارد بسیار در مرکز توجه این افراد قرار دارد و در ادامه ما قصد داریم یکی از جاذبه های این شهر به نام چشمه دیمه که در شهرستان گوهرنگ واقع شده است را به شما معرفی کنیم. اگر تمایل دارید در مورد تابلو مغازه و روش های اجرای آن بیشتر بدانید مقاله زیر را دنبال کنید .

بدلیل اینکه افراد غریبه مغازه خاص یا آشنایی سراغ ندارند ، تنها با دنبال کردن محتوای درج شده بر روی تابلوهای تبلیغاتی ، به مغازه مدنظر خود مراجعه می کنند . برای آشنایی با انواع تابلو راهنما می توانید مطلب زیر را بخوانید . تابلو لایت باکس به دو شیوه سالنی و محیطی برای مصارف متعدد مورد استفاده واقع می شود . این تابلو به شکل آویز ، ایستاده و یا دیواری مورد استفاده واقع می شود . تابلو فلکسی با چاپ فلکس دوام خوبی دارد و به عنوان یک تابلو ارزان قیمت مورد سفارش زیادی واقع می شود .

تابلو نئون هم نقشی پررنگ را در دنیای کسب و کار و تجارت ایفا می کند . چرا که هیچ فضای بستهای در کار نیست و بخشهای دیدنی مختلف این موزه در کنار هم و درون مجموعه تخت فولاد قرار گرفتهاند. اتاق های این خانه قدیمی با معماری سنتی و فضای دلنشین داخل یورت محل مناسبی برای تجربه زندگی روستایی می باشد. آثار باستانی زیادی در ینگجه وجود دارد که از مهمترین آنها می توان به غار قدیمی ینگجه واقع در ورودی آن اشاره کرد، همچنین سنگ نوشته های قدیمی که نوشته های مذهبی دارند از آثار تاریخی منطقه بشمار میروند.

دیدگاهتان را بنویسید