مرکز پژوهشها – قانون حفاظت و بهره برداری از جنگلها و مراتع

منبع عکس: آژانس عکس تهران (عکاس: ساناز دریایی)پارک جنگلی لویزان مانند سایر بوستانها و فضاهای سبز تهران در شرایط کرونا بر اساس پروتکلهای بهداشتی و دستورالعملهای ستاد مبازره با کرونا عمل میکند. این پارک جنگلی که از بزرگترین فضاهای سبز تهران به شمار میرود، ۱۱۰۰ هکتار وسعت دارد که بیشترین مساحت آن بهعنوان منطقهای تفریحی بهکار میرود.پوشش گیاهی پارک جنگلی لویزان را درختانی چون کاج، انواع سرو، چنار، اقاقیا، زبان گنجشک، توت و مو تشکیل میدهد.

پارکها و بوستانها از بهترین تفرجگاهها و مکانهای تفریحی در شهرهای بزرگ و شلوغ هستند. یک فیلم اکشن ماجراجویی که مدت زمان زیادی از اکران آن نمیگذرد، فیلم Chaos Walking است. پلیس وقتی درمورد این کشتار فهمید که مردان قبیله برای ساکنان روستای دیگری درمورد خوردن اندامهاي یک مرد جوان گفتگو میکردند. مسکن ساکاهای امیرگائیان همچنان نشان میدهد که آنها واقارب بکتریائی آنها نباید بطورمستقیم با سکائیان و کسان دیگری که درصحراهای جنوب آسیای میانه آواره بودند ربط داده شود. در پژوهشی Miranda و همکاران (2012) اقدام به مدلسازی مناطق مستعد تغییر پوشش جنگلی با استفاده از رگرسیون لجستیک در جنگلهای بارانی شمال مکزیک نمودند، نتایج حاصله نشان داد که منطقه موردمطالعه بهشدت مستعد تغییر پوشش جنگلی و کاربری زمین است و افزایش روزافزون جمعیت عوامل اصلی تغییر پوشش جنگلی بیان کردهاند.

یوسی و کوین از راهی که افراد قبیله نشان داده بودند، به سنخوزه رسیدند اما مارکوس هیچگاه پیدا نشد و حتی تیم تحقیق نیز هیچ ردی از او پیدا نکردند. پارکها و بوستانهای جنگلی یکی از بهترین تفرجگاههای شهری و مکانی مناسب برای گذراندن اوقات فراغت و پیکنیکهای خانوادگی هستند. پارک جنگلی لویزان در دروه پهلوی دوم و در سال ۱۳۴۲، بهمنظور جلوگیری از گسترش بافت شهری بهصورت جنگلی مصنوعی احداث شد. ماده 2 – در برگ تشخيص، خصوصيات منابع ملي از حيث وضع طبيعي و تعريف قانوني همچنين مشخصات ثبتي، نسق زراعي، محل وقوع، حدود و مساحتمنطقه مورد بازديد و مستثنيات موضوع ماده (2) قانون ملي شدن جنگلها با استعلام از مراجع ذيربط ذكر ميشود و هر گاه در مرز منطقه مورد بازديد كوه يارودخانه يا بزرگراه يا جاده عمومي وجود داشته باشد شرح داده ميشود تا محل منابع و مستثنيات آن از هر حيث مشخص باشد.

حالا که با معایب چاپ کتاب بدون مجوز آشنا شدیم، بسیار مهم است تا نحوه تشخیص کتاب بدون مجوز را هم بدانیم. این جاذبه های دیدنی شامل درخت کهنسال آقاورس که قدمتش به 2هزار سال پیش برمیگردد، پل تاریخی نیاک، قلعه قدیمی قلادوش، کافرکلی و از همه مهم تر، آرامگاه امامزاده سید حسن ولی که در سال 856 هجری قمری ساخته شده و نمایی بسیار جذاب و دیدنی دارد. قبل از ذکربیان مطلب ناچارم حقایق تلخی را بعرض برسانم در مدت ۱۵۰ سال که دولت انگلیس در تمام شئون سیاسی و اقتصادی این کشور مداخله داشتهاست همیشه عدهای از غلامان حلقه بگوش و نوکران خاص خود را در راس امور و کارهای مهم و حساس کشور قرار میدادهاست بدیهی است وظیفه این آقایان حفظ منافع اربابان خود بودهاست.

برای دسترسی به پارک جنگلی لویزان بزرگراه امام علی (ع) را بهسمت شمال را در پیش بگیرید، پس از عبور از خروجی بزرگراه شهید زینالدین، تابلوی شیان نمایان میشود. باغ پرندگان تهران در نیمه شرقی پارک جنگلی لویزان واقع است. جنگلات پسته در مناطق شمال، شمال شرق و غرب کشور قرار داشته که عمدتاً در ساحات مرتفع واقع میباشد. همچنین از آنجایی که این پارک درست روبهروی درب اصلی استادیوم آزادی واقع شدهاست، محل مناسبی برای استراحت تماشاچیان مسابقات فوتبال است. این پارک با داشتن محیطی دلنشین و باصفا و چشمانداز بینظیر به شهر تهران، یکی از پاتوقهای جوانان و خانوادهها بهویژه در آخر هفتهها است.

این فضاها با داشتن محیطی دلانگیز و فرحبخش و هوای خنک و تمیز از مکانهای دنج و باصفا بهویژه در شهرهای بزرگ به شمار میروند. میتوان قبل یا بعد از برگزاری مسابقات در این محدوده به استراحت پرداخت. وی در خاتمه بر اهمیت کمکرسانی از طریق دستگاههای ملی تاکید کرد و گفت: لازم میدانم از تمامی عوامل هنگ مرزی، سپاه، ارتش، بسیج، نیروی انتظامی، شوراهای روستا، اهالی منطقه، مس سونگون، منطقه آزاد ارس، هلال احمر، منابع طبیعی، مدیریت بحران، راه و ترابری و فرمانداریها قدردانی کنم.

این اتفاق منطقه ابر را دگرگون کرده و آب و هوایی متفاوت از سراسر سمنان به آن داده است. همچنین در مواقع بارندگی به دلیل نامناسب بودن جاده دسترسی از رفتن به جنگل خودداری کنید. در آن زمان هنوز ساختوسازی در این زمینها صورت نگرفته بود. او در سال ۱۳۷۳ به ایران مهاجرت کرده بود. بعدا البته بر افراد مردم کم کم واضح شد که برنج هرتنی در حدود دو هزار سه هزار دلار درآمد دارد و این بود که عده اشخاصی بفکر افتادند که پروانه برنج بگیرند. این باغ ۲۳ هکتار مساحت دارد و بیش از ۶۵۰۰ پرنده از ۵۵ گونه متفاوت در آن نگهداری میشود.باغ پرندگان در دو فاز احداث شده است.

در دهه چهل در این قسمت از شهر زمینهای وسیعی وجود داشت که عموما بیابانی بودند. پارک جنگلی لویزان در بخش شمیرانات در شمال شرق پایتخت قرار دارد. ممنبع عکس: آژانس عکس تهران (عکاس: شایان محرابی)پارک جنگلی لویزان یکی از جاهای دیدنی تهران است که در بخش شمیرانات در شمال شرق پایتخت قرار دارد. توصیه میکنیم پیش از رفتن به این پارک از باز بودن آن در این ایام مطمئن شوید. فاز اول باغ پرندگان به نام دشتچر در سال ۱۳۹۲ به بهرهبرداری رسید و شامل پرندههایی است که در قفس نگهداری میشوند یا توان پرواز ندارند. اما اینطور نیست. به دلایلی نام این منطقه به این صورت انتخاب شده است.

پارک جنگلی لویزان در شمال شرق پایتخت در منطقه چهار قرار دارد. این شاخک های بسیار مشخصی ساطع می کند و همچنین دارای چنگالهایی در بالهای خود است که می تواند با آن از تنه ها و شاخه ها بالا برود. برداشت هرودوتس و نقوش پرسیپولیس از نوار سکائیـان درون شمال فلات ایران با نوار “جنوبی” آن فرق دارد، با وجودیکه خط تقسیم بسیـار واضح نیست. آنـها ازشمالشرق، ازصحراها و دشتهای شرقپین و دامنـه های بامتداد کناره های شمالی فلات ایران آمده اند.

با وجود آنکه آذربایجان، فرصت های گردشگری و طبیعی و سرمایه گذاری بسیار دارد، اما متاسفانه شاهد مهاجرفرستی این استان پر ظرفیت به دیگر مناطق کشور از جمله پایتخت در روند مهاجرت داخلی هستیم که امیدوارم با توسعه زیر ساخت های بوم گردی و گردشگری طبیعی و روستا گردی در ایران، رونق صنعت گردشگری این استان بیش از پیش افزایش یابد. به دلیل وجود شرایط آب و هوایی مساعد، فعالیتهای اقتصادی روستاییان و عشایر در قالب کشاورزی، دامداری، باغبانی، صنایع دستی و گردشگری رونق بسیار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید