معجزه ای به نام آب پنیر – حکیم تهرانی

اگر چه شواهد موجود دلالت بر آن می کرد که بیماری می تواند با تغییر غذا معالجه شود، لیکن تا سال 1917 (1296ش) این بیماری به فقدان یک عامل غذایی نسبت داده نشد. همچنین شواهد بسیاری دال بر اینکه چاقی با التهابات در مغز مرتبط است، وجود دارد. از ویتامینهایی است که در بسیاری از مواد غذایی موجود است اما عوارض کمبود آن گریبانگیر افراد زیادی است، در حالیکه خود آنها، نمیدانند این عارضه میتواند ناشی از کمبود مواد غذایی باشد . نیمی از ویتامین K مورد نیاز بدن توسط باکتریها در روده خود انسان ساخته میشود. میزان مورد نیاز بدن یک فرد بزرگسال2 میکرو گرم است که در زمان بارداری و شیر دهی نیازفرد بیشتر می شود .

دمنوش به لیمو طبع گرم و خشکی داره و برای افرادی که مزاج بلغمی دارن، یک پیشنهاد ویژه هست. یک صفت ویژه لایه دوطبقه چربی ان است که یک مایع است نه یک جامد. آب ماست یا پنیر که در عربی به آن “ماء الجبن” گفته می شود در طب سنتی قدیم دارای جایگاه ویژه ای داشته و به عنوان نوشیدنی شفابخش در کتب طب سنتی قدیم یاد شده است. خیلی از زنان در دوران حاملگی دچار اختلالات تغذیه ای می شوند ، جگر برای جلوگیری از اختلالات دوران بارداری بسیار موثر است.

او یازده داوطلب زندانی را در آمریکا تحت رژیمی قرار داد که مشابه رژیم بیماران پلاگری بود و بعد از 5 ماه در آنها عوارض بارز پلاگر (ورم پوست، اسهال و افسردگی) ایجاد شد و بعد ثابت کرد که عامل این بیماری تغذیه ای است. فقط مقادیر بسیار زیاد، در حد چندین گرم در روز می تواند موجب اسهال شود. خوردن سوپ به عنوان پیش غذا، موجب کاهش اشتها میشود و احساس گرسنگی برطرف میشود.

این درمان عجیب به نظر می رسد، اما در درمان های چربی خون بالا بسیار موثر واقع شده اند.کاهو حاوی مقدار زیادی سلولز است که به کاهش چربی خون کمک میکند.سلولز های آن در بدن جذب نمی شوند. اسید فولیک همچنین در رشد بافت ها کمک می کند و باعث درست عمل کردن سلول ها می شود. B12 در تولید سلولهای بدن نقش دارد و نقش آن مانند اسید فولیک،شرکت در همانند سازی ژن های هسته سلول است .

اما این مکمل بر روی تغییرات و ناهنجاری های عصبی ناشی از کمبود ویتامین B12 اثری ندارد. لازم به ذکر است که افراد دارای رژیم غذایی گیاهی می توانند مواد مغذی کافی را از طریق مکمل های ویتامین B12 نیز دریافت کنند. کشور کانادا اولين کشوری است که اعلام نمود که تولید کنندگان مواد غذائی می بايستی ميزان اسيدهای چرب ترانس را بر روی برچسب محصولات قيد نمایند و متعاقب آن کشور آمريکا اعلام نمود که بعلت عدم وجود ارزش تغذيه ای در اين اسيدهای چرب ، ميزان آنرابایستی بطور جداگانه بر روی برچسب محصولات ذکر نمايند لذا از اول سال 2006 کارخانجات موظف هستند ميزان اين اسيدهای چرب ترانس را جهت اگاهی مصرف کنندگان بر روی برچسب محصولات ذکر نمايند.

تا به حال شاید هنگام تهیه ماست و پنیر آب زرد رنگ آن را ماده ای زائد فرض کرده دور ریخته اید ، در واقع این ماده همان سرم و یا قسمت مایع شیر است . در ماهیتابه دیگری جگرها را بصورت نواری برش داده و داخل آرد ذرت غلط می دهیم و داخل ماهیتابه ای جدا آن را تفت می دهیم، سپس به همراه مواد قبلی سرو می کنیم. حالا باید روغنها را جدا کرد و این دفعه بدون استفاده از روغن چربی ها را در تابه ریخت و سر کنید روغن با حرارت کم جدا شود.

تحقیقات بیشتری در زمینه باید صورت پذیرد. به گزارش سیناپرس به نقل از ایرنا،هدی چایچی، پژوهشگر دانشگاه علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد درباره اهداف و ضرورت های این پژوهش می گوید: با توجه به تأثیرات مثبت مصرف ماست بر سلامت و همچنین خواص بی شماری که کنجد و به تبع آن ارده حاصل از آن بر سلامت انسان ایفا میکند درصدد فرموله کردن ماست طعم دار بر پایه ارده برآمدیم. هنگام خوردن قهوه صبح ناشتا به قهوه معمولی خود طعم دهنده اضافه کنید. سیبزمینی شیرین طعم دلپذیری دارد و قند موجود در آن بهآهستگی وارد جریان خون میشود. بنابراین برای افراد مبتلا به چربی خون بالا مناسب می باشد، اما باید مطمئن شوید که تمام پوست آن را بکنیم، زیرا پوست مرغ غنی از پروتئین و چربی است.

رعايت رژيم غذايي مناسب و ورزش است. دوزهای مورد استفاده در مطالعات در محدوده از ۱٫۴ گرم در روز تا ۶٫۸ گرم در روز است. برای مطالعه بیشتر در مورد کبد چرب، میتوانید مطلب «کبد چرب» مجله فرادرس را مطالعه کنید. انسان متوسط برای هر هزار کالری انرژی غذایی مورد نیاز، روزانه به ۰٫۵ میلی گرم تیامین احتیاج دارد. میزان توصیه شده برای مصرف روزانه این قرص بین 3 تا 6 گرم در روز می باشد و مصرف بیش از 6 گرم باعث آسیب های جبران ناپذیری در بدن می گردد. لذا چنین مقادیری تنها بایستی تحت نظر پزشک به صورت دارو مصرف شوند و استفاده خودسرانه از آن به هیچ عنوان توصیه نمی شود.

این مولکولها از یک نظر در لایه دو طبقه غشاء حل شدهاند. تعدادی دیگر از پروتئینهای انتگرال به عنوان پروتئینهای حامل برای انتقال دادن موادی عمل میکنند که در غیر این صورت نمیتوانستند از لایه دو طبقه چربی نفوذ کنند. لایه دو طبقه چربی در وسط غشاء به مواد طبیعی محلول در اب از قبیل یونها، گلوکز و اوره نفوذ پذیر است بر عکس، مواد محلول در چربی از جمله اکسیژن، کربن دی اکسید و الکل میتوانند با سهولت در این بخش از غشاء نفوذ کنند. بنابراین، آنها از سلول چربی بزرگسالی نیستند و با کاهش وزن، ورزش کردن یا رژیم گرفتن از بین نمی روند.

فعالیت فیزیکی منظم به کاهش وزن و چربی در کبد کمک کند. در طول تحقیق ۳ ماهه، زنانی که پروبیوتیک مصرف نموده بودند ۵۰٪ بیشتر از زنانی که دارونما مصرف کرده بودند، وزن خود را از دست دادند. مطالعات اثبات میکند که تیرهی خاصی از تبار لاکتوباسیلها به کاهش وزن و کاهش چربی شکمی کمک میکنند. اسیدهای چرب موسوم به امگا سه در کاهش LDL نقشی ندارند، اما میتوانند باعث افزایش درصد HDL بشوند. نیاسین موجود در دانه های باسبوس و کامل به صورت باند شده می باشد که سبب می گردد بیشتر آن (تا 70 درصد) از نظر بیولوژیکی (زیستی) غیر قابل دسترس گردد.

کلسیم چندین نقش مجزا در گیاهان عالی دارد، که این نقش ها می توانند به چهار بخش اصلی تقسیم شوند: (الف) تاثیر بر دیواره سلولی، (ب) اثر بر آنزیم ها، (ج) اثر بر پوست و (د) اثر متقابل بین کلسیم و فیتوهورمون ها، اگر چه اثر بر آنزیم ها و اثر متقابل بین فیتوهورمون ها ممکن است عمل مشابهی به نظر برسد کلسیم در اتصال پلی ساکارید ها و پروتئین های تشکیل دهنده دیواره سلولی نقش داردکلسیم کوفاکتور آنزیم های آمیلاز و ATP-ase بوده و در پایداری و مقاومت مکانیکی دیواره سلولی و فعالیت نرمال بسته شدن روزنه ها نقش دارد.

ساختارپایه لایه دوطبقه چربی از مولکولهای فسفولیپید تشکیل شدهاست. مضاف بر اینکه در طی عمل تزریق چربی ، چربیهای اطراف آلت تناسلی و شکم نیز برداشته میشود که این خود در احساس بهتر اعتماد بنفس و افزایش طول آلت تأثیر زیادی دارد . اطراف پروتوپلاسم سلول های گیاهی را غشایی احاطه نمودهکه ورورد و خروج ترکیبات را کنترل میکند .این غشاء با خاصیت نفوذ پذیری خود چنان محیط مساعدی را داخل سلول بوجود می آورد که در سخت ترین شرایط محیط زیست ،سلول قادر است تمام عملیات حیاطی خود را ادامه دهد.این خاصیت نیمه تراوایی غشاء سیتوپلاسمی به حیات سلول بستگی دارد؛خاصیت نیمه تراوایی غشاء را می توان به طور مستقیم یا غیر مستقیم به وسیله عوامل مختلف از بین برد.

کلسترول سازنده سلول ها و هورمون ها می باشد. همچنین هضم و جذب این روغن ها به آنزیم های پانکراسی نیاز ندارد. بیشترین مقدار کلسترول را زرده تخم مرغ و گوشت ها دارند و کمترین مقدار کلسترول را میوه ها ، سبزیجات، روغن های گیاهی، غلات و آجیل دارا هستند. 2- عضلات گونه ها را تقویت کنید: با کشیدن گونه ها به داخل دهان و در آوردن لب ها به شکل ماهی می توانید عضلات گونه ها را تقویت کنید. عوارض عصبی نیز منجر به پلینوریت اعصاب محیطی میگردد که ممکن است با یک خونریزی مغزی همراه باشد. این اتفاق ممکن است ما را در معرض خطر بیماری رگهای کرونری قلب و سایر بیماریهای قلبی عروقی قرار دهد.

در تحقیقی نشان داده شده است که مردانی که از آلفا توکوفرول بیشتری استفاده کردند، خطر ابتلاء به سرطان پرستات در آنان ۵۳٪ کمتر از سایر مردان بوده است. این نظیر ویتامین K2 ممکن است آنزیمی با عملکرد متمایز از ویتامین K1 داشته باشد. اسید فولیک ممکن است با اثرات ضد میکروبی پیریمتامین در مقابل توکسوپلاسموز تداخل کند. به این ترتیب یک پیغام خارجی می تواند با یک واکنش از جانب سلول مواجه شود. سلول های چغندر دارای ترکیب رنگی بنام بتاسیانین می باشندکه در آب قابل حل بوده و در داخل سلول به وسیله غشاء پلاسمایی نگه داری می شود.در این آزمایش به وسیله عوامل مختلف ساختمان غشاء را خراب نموده و خروج ترکیبات رنگی را در محلول به وسیله دستگاه اسپکتروفتومتر اندازه میگیریم.

انستیتوی سلامتی بسیاری از عوامل خطر بیماری قلبی را مشخص کرده است، نظیر: افزایش LDL (کلسترول بد)، افزایش فشار خون، کاهش HDL (کلسترول خوب)، چاقی و دیابت. اگر در غذای روزانه تریپتوفان به اندازه کافی مصرف کنیم، نیاز به این ویتامین کاهش می یابد. B5 که به “پانتوتنیک اسید” نیز معروف می باشد، یک ویتامین آنتی اکسیدان محلول در آب است. زنان باید مکمل اسید فولیک را 2 تا 3 ماه قبل از بارداری و در 3 ماهه اول بارداری مصرف کنند، مخصوصا زنانی که سابقه ناهنجاری های عصبی در اقوامشان وجود دارد و زنانی که داروهای خاصی را مصرف می کنند، مثل برخی از داروهای ضد صرع .

دیدگاهتان را بنویسید