هضم و جذب انواع کربوهیدراتها و فیبر در بدن انسان

این آزمایش بیماری خاصی را مشخص نمی کند ولی به پزشکان کمک می کند تا مسیر اصلی خود را پیدا کرده و به سمت تصمیم صحیح حرکت کنند. زماین که شما نتیجه آزمایش خون خود را دریافت می کنید تا زمان مراجعه به متخصص، به این فکر هستید که خودتان نتیجه کلی آزمایش را بدانید. باید مطمئن شوید که رژیم غذایی تان سرشار از مواد خوراکی پروتئینی و همچنین انواع میوه ها، سبزیجات، حبوبات و غلات کامل باشد تا بتوانید مواد مغذی مورد نیاز بدن خود را فراهم کنید. Diff : مخفف و مختصر شده differential است که منظور از آن تعیین درصد گلبولهای سفید خون بصورت چشمی است .در این ازمایش تعداد ۱۰۰ تا ۲۰۰ عدد گلبول سفید بطور چشمی شمارش می شود و در صد عدد انواع مختلف سلول های سفید خون گزارش میگردد.عمدتا در عفونتهای میکروبی نوتروفیل ها درصد بالایی پیدا میکنند و در عفونتهای ویروسی عمدتا درصد لنفوسیتها افزایش پیدا می کند.

RETIC : مخفف و مختصر شده reticolocyte است که از دسته سلول های سرخ خون بحساب می آید . بسیاری از پست های پزشکی ای که در وب سایت خود قرار می دهیم تنها اصطلاحاتی را شامل می شود که به پزشکان و کادر درمان یا حتی مراجعین به مراکز درمانی کمک می کند تا مشکلات روزمره خود را برطرف کنند ولی در در این پست رویکرد متفاوتی را در نظر گرفتیم و تلاش کردیم مواردی را در بحث کنیم که کمی جنبه ی علمی دارند و در کمتر کلاسی نسبت به آن ها صحبت می شود. اگر مبتدي هستيد، ميتواند پنج تا هشت بار اين حركت را انجام دهيد.

بنابراین توصیه می شود تا دو هفته بعد از جراحی، آزمایش های تیروئید را انجام ندهید. یرقان می تواند به چند علت به وجود آید یا ناشی از همولیز شدید گلبولهای سرخ باشد یا ناشی از نقص های انزیمهای کبدی باشد – و یا ناشی از انسداد باشد. در صورت درمان نشدن به موقع در درازمدت مقادیر زیادی چربی در کبد رسوب میکند و موجب بروز التهاب کبدی میشود. در مطالعه ای که بر روی تاثیر قرص لاغری سی ال ای بر حجم عضلات صورت گرفته بود ، کارشناسان به این نتیجه رسیدند که مصرف روزانه 7.2 گرم CLA در کنار یک رژیم بدنسازی سالم منجر به افزایش حجم بازوها و پشت پا و حجم کلی بدن می گردد.

یکی از اصلی ترین آزمایش ها برای مشخص کردن اثرگذاری داروی مشهور وارفارین که بر روی پایین آوردن سطح غلظت خون کار می کند. پس استخدام پرستار سالمند علاوه بر مزایای زیاد دیگری که دارد، می تواند در پیاده روی های روزانه که امری مهم برای کنترل چربی خون بالا است، راه گشا باشد. برای جمع آوری نمونه، اولین دفع ادرار را دور بریزید و سپس زمان دقیق را یادداشت کنید و بعد از آن به مدت 24 ساعت یعنی تمام نوبت های دفع ادرار را در ظرف مخصوص جمع کنید.

سعی کنید در بیشتر روزهای هفته حداقل سی دقیقه ورزش کنید. عوامل دیگری مانند قرص های ضد بارداری و آمیودارون (داروی قلبی) نیز موجب افزایش هورمونهای استرس می شوند.غلظت هورمون های تیروئیدی در تابستان 20 درصد کمتر از زمستان است. مسمویت به این ماده معمولا در اثر رژیم های خاص و استفاده بیش از حد از این ماده است. این دادهها طی دو سال 1385-1384 توسط مرکز اصلاح نژاد دام کشور از 436 گله در استانهای مختلف جمعآوریشده بود. مقدار RBCها در طی بارداری به طور طبیعی کمی کمتر نشان داده می شود چون حجم مایع خون افزایش پیدا کرده است.

طی 24 ساعت باید نمونه ادرار جمع آوری شود، به همین علت از طرف آزمایشگاه گالنی به شما داده می شود که حاوی مواد نگهدارنده مایع یا جامداست، شما باید ازخالی کردن یا بو کردن این مواد اجتناب کنید. یکی از دلایل تورم مفاصل بالا رفتن سطح اوریک اسید خون است در این آزمایش مشخص می شود بدن شما تا چه حد مواد دفعی را از بدن خارج کرده است. تحقیقات ثابت کرده است که مصرف ۲۵ گرم پروتئین سویا در روز (حدود ۳۰۰ گرم توفو یا ۶۰۰ میلی لیتر شیر سویا) ۵ تا ۶ درصد میزان الدیال کم چگالی یا «بد» را کاهش میدهد.

همچنین سیلیکون حلقه ها باعث افزایش یون منفی در بدن میشود که حاصل آن تصفیه خون، دفع بهتر سموم از بدن، کاهش خستگی در روز و خوابی عمیق تر در شب خواهد بود. MCH : Mean corpuscular haemoglobin به معنی میزان متوسط حمل اکسیژن توسط هموگلوبین به درون گلبول قرمز خون می باشد (به زبان ساده تر میزان اکسیژن موجود در خون) و مقدار متوسط هموگلوبین در گلبول های قرمز را نشان می دهد. ALT : مخفف و مختصر شده ALANINE TRANSAMINASE است همانند AST یک انزیم محسوب می شود که در همان بافتهایی که AST وجود داد این انزیم نیز حضور دارد و مقادیر بالا ی این انزیم مرتبط است با همان بیماری های که در مورد AST بیان شد.

Cr : مخفف و مختصر شده CREATININE است این جسم آلی در بدن از ماده ای به نام کراتین فسفات حاصل می شود که در عضلات تولید میگردد . چاقی: چاقی که خود نتیجه تغذیه نامناسب و فعالیت کم است، در افزایش کلسترول نقش به سزایی دارد. سلولهای مغزی معمولا در حالت طبیعی تنها از گلوکز برای تامین انرژی خود استفاده می نمایند. سطح HDL شما بخش مهمی از خطر بیماری قلبی و عروقی شما است و قطعاً باید با پزشک خود در مورد آن مشورت کنید. خود این رنگ قرمز به دلیل وجود مادهای به نام هموگلوبین است که کمک می کند گلبول قرمز، اصلیترین وظیفه خود یعنی حمل و نقل اکسیژن و دیاکسیدکربن را انجام دهد.

به همین دلیل است که متخصصین ما در آزمایشگاه شبانه روزی آنی آزما جهت آموزش اولیه برای آگاهی کلی از نتیجه آزمایش، این مقاله را نگارش نموده اند. نوعی دیگر از کبد چرب با سبک زندگی اروپایی داریم که از نوع «کبد چرب گرم» یا «کبد چرب الکلی» می باشد؛ به این دلیل که از طریق خوردن الکل ایجاد می گردد. و عوارض جانبی کم اهمیت تری مثل تهوع، استفراغ، اسهال و درد معده را نیز می تواند ایجاد کند. شستن بینی و استفاده از قطرههای اشک مصنوعی برای شستشوی چشمها نیز مفید است.

قرمز شدن کف دست نیز یکی از علائم کبد چرب حاد است. PLT: پلاکتها اجزایی دیسک شکل هستند که باعث انعقاد خون به هنگام خونریزی میشوند و از خارج شدن گلبولهای قرمز خون به هنگام خونریزی ممانعت به عمل میآورند. نکته: بیماریهایی که باعث بوجود آمدن شکل غیرطبیعی در گلبول قرمز خون شود میتواند باعث جابجا شدن عدد HCT خارج از محدودهی نرمال ذکر شده گردد. محدوده خطر: WBC کمتر از ۲۵۰۰ و بیشتر از ۳۰۰۰۰ هر کدام نشاندهنده بیماریهایی هستند که می توانند گاهی خطرناک باشند.

در سالهای دهه 1950 وقتی مصرف روغنهای هیدروژنه افزایش یافت موضوع مصرف چربی و ارتباط آن با بیماریهای قلبی که از سالها پیش مطرح بود شدت یافت تا سال 1990 هر وقت محققی در مورد اثرات سوء اسیدهای چرب ترانس مطلبی را مطرح می نمود با برخورد شدید صاحبان صنایع روبرو می شد . تقریبا 10 تا 15 دقیقه فعالیت متوسط تا شدید در روز برای همه لازم است. در این صورت لازم است خودتان اطلاعات کلی از آزمایش داشته و نحوه قرائت برگه آزمایش را بدانید. وجود ویتامین کا برای انعقاد خون لازم است و بدون این ویتامین کبد نمیتواند پروترومبین که موجب انعقاد خون است را بسازد.

هموگلوبین در جایی که اکسیژن زیاد وجود دارد با آن ترکیب می شود و در محیط کم اکسیژن آن را آزاد می کند. Hb : Hb یا هموگلوبین یک پروتئین ضروری داخل گلبول های قرمز می باشد که وظیفه ی حمل اکسیژن را به عهده دارد. پزشک با کمک یک تست خونی قادر خواهد بود تا علامت های بیماری های خاص، کمبود های تغذیه ای فرد و سطح مواد زائد موجود در خون او را مورد بررسی قرار دهد. دکتر شاه در این مورد این طور توضیح می دهد: “هنگامی که مایعات کافی در بدن ما وجود ندارد، مغز ما سعی می کند با ارسال سیگنال هایی به غددی که باعث تولید چربی بیشتر در پوستمان می شود، این کمبود آب را جبران کند.” در واقع غدد تولید کننده چربی بدن ما سعی می کنند با ترشح بیشتر این ماده آب باقیمانده در پوست را حفظ کنند.

G6PD : مخفف و مختصر شده برای glucose 6 phosphate dehydrogenase است که یک نوع انزیم درونسلولی است که در گلبولهای سرخ هم یافت می شود این انزیم در گلبولهای سرخ یک انزیم کلیدی جهت حفظ غشای گلبولهای سرخ محسوب می شود چنانچه این انزیم کمبود و یا نایاب باشد همولیز گلبولهای سرخ خود بخود رخ میدهد و فرد دچار انمی ناشی از همولیز خواهد شد. این دانهها حاوی امگا ۳ و فیبر هستند که هر دو به شما در کاهش وزن و حفظ شکل بدن کمک میکنند.

MCH : مخفف و مختصر شده MEAN CORPOSCULAR OF HEMOGLOBIN است و بیانگر میزان متوسط هموگلوبین در هر سلول است. این کار میتواند باعث ماندن گلوگز در سیستم و استفاده ی کمتر از آن در طولانی مدت شود و تماس طولانی مدت سلول ها با گلوکر باعث افزایش مقاومت آن ها به انسولین میشود. تفسیر آزمایش CBC اطلاعات بسیار مهمی در مورد وضعیت سلول های خونی در اختیار ما می گذارد.

جراح پلاستیک با استفاده از روش های مختلفی اقدام به برداشتن چربی می کنند. به خاطر بیماریها و شرایط مختلفی که می توانند اندازهگیری RBC و Hgb را با اشکال مواجه کنند، HCT هم اندازهگیری می شود تا به طور مستقیم نشاندهنده اندازه هموگلوبین و گلبول قرمز در خون باشد. در بعضی ورزشکاران و همچنین زندگی در ارتفاع به خاطر کمبود اکسیژن در هوا باعث افزایش RBC خون می شود.

دیدگاهتان را بنویسید