چشمه لال، چشمه ای بکر در دل طبیعت

در این مدرسه می توانید مجموعه ای از آرامستان، حمام و آب انبار را مشاهده کنید. همچنین با یک برنامهریزی دقیق و به دست آوردن اطلاعات کافی میتوانید بر اساس علائق و شرایط خودتان و زمانی که برای سفر به شهر شیراز و اطراف آن اختصاص دادهاید چندتا از جذابترین جاهای دیدنی در این شهر محبوب را انتخاب کنید و از زمان محدودی که برای سفر در نظر گرفتهاید بیشترین استفاده را ببرید. رود ارس از مهم ترین رودهای ایران است که علاوه بر جذابیت ویژه گردشگری و تأثیرات مثبت اکوسیستمی، قابلیت مهمی از نظر ماهیهای قابل صید دارد.

قلعه باستانی اولتان که از نظر ظاهری شبیه به ساختمان یک قلعه نظامی است در ۵۰۰ متری روستای اولتان از توابع پارس آباد درکنار رود ارس قرار دارد. میوهها در بهشت از نظر مقدار و تنوع محدودیت ندارد. سنگ توالت و روشویی استفاده شده در سازه پیش ساخته از مصالح چینی آلات بادوام و مرغوب است. البته در این باره بیشتر در ادامه توضیح خواهیم داد که کف راهرو و کابین در این نوع از سازههای پیش ساخته از نوع فایبر سرامیک است و این مصالح مناسب ترین گزینه برای این سازه میباشد. در صورتی که شما هم برای فضای مورد نظر خود از جمله باغ شخصی و یا هر محیطی دیگری به دنبال تهیه و ساخت این مدل از کانکس میباشید، برای آگاهی بیشتر میتوانید مقاله پیش رو را برای دقایقی هر چند کوتاه مورد مطالعه قرار دهید تا برای برخی از سوالات تان پاسخ مناسب دریافت نمایید.

بنای این قلعه مربوط به دوران اشکانیان بوده اما به واسطه استحکام و موقعیت مناسب تا قرن دوازدهم هجری مورد استفاده قرار می گرفته به طوری که در کاوش های با ستان شناختی سفال های بی مانند و متنوع اسلامی از این قلعه تاریخی به دست آمده است. این قلعه در زمان اشکانیان احداث شده ولی به واسطه استحکام بنا تا قرن دوازدهم هجری قمری مورد استفاده قرار میگرفت. برای ساخت این نوع از کانکس پیس ساخته بدون هیچ محدودیتی میتوان در هر ابعادی بسته به نظ مشتری آن را بنا نمود. سبلان مقدسترین کوه ایران است، گفته میشود که مزار یکی از پیامبران در قله سبلان قرار دارد و بنا بر باورهای مردم این مزار، مزار زردشت است.

باقلوا یزدی یکی از لذیذترین و محبوبترین دسرهای سنتی یزد است. این شهر در منطقه دشت کویر قرار گرفتهاست و آب و هوایی خشک دارد.نایین در ۱۷۰ کیلومتری یزد و ۱۴۰ کیلومتری شرق اصفهان قرار دارد. شهر یئری در سال ۱۳۸۱ از سوی میراث فرهنگی استان اردبیل در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسید و در منتهی الیه دشت مشگین شهر و به فاصله ۷۰ کیلومتری شمال غرب اردبیل با وسعتی در حدود ۴۰۰ هکتار در کنار رودخانه تمدن ساز قره سو و روستای پیرازمیان واقع شده است. این باغ با مساحتی در حدود ۴۰ هزار متر مربع و شامل فضاهایی، چون ۴ برج به ابعاد ۷۰ در ۱۵۰ متر در ضلع غربی باغ، چشمه، استخر و در قسمت شرقی آن صخرهای بزرگ به ارتفاع ۲۰ متر تشکیل شده است.

که هر کدام هم شامل تخمههایی میشوند. درون این چشمه آب گرم زیبا باکتری های مختلفی زندگی میکنند و تجمع آنها در سطوح مختلف باعث ایجاد رنگ های فوق العاده ای در اطراف چشمه شده است که انگار آب در رنگ های شگفت انگیزی نقاشی شده است. منطقه جنگلی بسیار زیبا و دیدنی در حدود 30 هکتار که در داخل جنگل سرچشمه این مجموعه در پای صخره بلندی واقع شده است، که آب از درون آن میجوشد. سنگ عقاب سبلان صخره ای شبیه به عقاب و همانند پاسبان راهی است که به قله مقدس سبلان ختم میشود.

ویلیامز جکسن مولف کتاب زردشت پیامبر ایران باستان در سفرنامهاش مینویسد: سبلان همان کوهی است که به گمان من آن را باید با کوه دو مصاحب مقدس مذکور در اوستا که در آن جا زردشت با اهورا مزدا راز و نیاز کرده یکی دانست. گذشته از این در یکی از کتبیههای سناخریت پادشاه آشور ( 705-681 ق . تربت حيدريه در گذشته «زاوه» نام داشت. قبرستان تخت فولاد از مکان های تاریخی اصفهان، بزرگانی از عرفان و علمای به نام را در خود جای داده است.

از ویژگی های بارز منطقه ای که مجتمع ورزش های زمستانی آلوارس در آن واقع شده است علاوه بر جاذبه های زمستانی می توان به جاذبه های بهاری و تابستانی آن از جمله روی آوردن عشایر با گله های خود به مناطق حوالی آن، هوای خنک و معتدل در اوج تابستان، پوشش گیاهی و گلهای رنگارنگ بصورت دشت های وسیعی از شقایق های کوهی، گل ختمی، گون و غیره همچنین قرار گرفتن مسیرهای صعود به قله سبلان و قلل دیگر از فاصله نزدیک کمپ مجتمع و مشرف بودن آن به شهرهای سرعین، نیر، اردبیل می باشد که استفاده از آن را در تمام فصول سال مفید و خاطره انگیز می نماید.

این موزه محل مناسبی برای آشنایی با نحوه زندگی، آداب و رسوم، پوشش محلی مردان و زنان، نحوه پخت غذاهای محلی و آیینهای خاص این استان است. گورهای باستانی متعددی از نوع کلانسنگی و گورکان که حدود ۴۵۰ گور در این محل شناسایی شده است و یک غار باستانی و تپه ای متعلق به دوران اسلامی. سبلان کوهی مرتفع در شمال غرب ایران و در استان اردبیل می باشد، سبلان سومین قله بلند ایران و یک کوه آتشفشانی غیر فعال است. البته زیبایی زمستانی این دریاچهها کمنظیر است و اگر سرما شدید باشد، سطح آنها یخ میبندد.

اگر کانکس سرویس بهداشتی که در نظر دارید بسازید، چند کابینه است، در این حالت میتواند سازه دارای راهرو یا بدون راهرو باشد. غار دیو سپید یکی از مطرحترین جاذبههای گردشگری این مجموعه است که اگر قصد دارید وارد آن شوید، حتما هدلمپ داشته باشید. پیست اسکی الوارس که یکی از مجهزترین پیست های اسکی ایران است در این مسیر قرار دارد. به گزارش خبرنگار راه و شهرسازی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، اجلاس دو جانبه راهآهن ایران و ترکیه امروز با حضور مدیر عاملان راهآهن ایران و ترکیه برگزار شد.

رود ارس، رودخانه ای نسبتا پرآب و خروشان است که از منطقه آرپا چایی در آناتولی ترکیه سرچشمه میگیرد. این پیست اسکی در فاصله ۱۲ کیلومتری روستای آلوارس و ۲۴ کیلومتری سرعین قرار گرفته است و از آنجایی که پیست فوق در ارتفاع ۳۲۰۰ متری از سطح دریا قرار دارد به سبب بارندگی برف فراوان در طول پاییز و زمستان و به جهت دیر ذوب شدن برف های این منطقه می تواند در حدود ۶ تا هشت ماه از سال مورد استفاده قرار گیرد. وجود همین چشمههای ارزشمند، علت نامگذاری سرعین شدهاند؛ سرعین در لغت بهمعنی سرچشمه است.

باغ ارم شیراز به طور مسلم از دوره سلجوقیان و در تمام دوره آل اینجو و آل مظفر و گوركانیان وجود داشته و با توجه به اینكه سیستم فئودالی به طور كامل بر جامعه آن دوره حاكم بوده بدون تردید بانیان و صاحبان باغ ارم كه باغی ارزشمند بوده، در آن زمان حكام وقت بودهاند. کانکس سرویس بهداشتی یکی دیگر از انواع کانکس های پیش ساخته است که شرکت کانکس سپهر، به منظور فراهم نمودن تجهیزات و امکانت بهداشتی، اقدام به طراحی و تولید آن در طی این سالها نموده است. منطقه اسب فروشان، یکی دیگر از جاهای دیدنی سراب محسوب میشود.

این چشمه بلافاصله پس از خروج، آبشار بسیار زیبا و با دورنمای جالب و دیدنی و سفیدرنگ تشکیل می دهد. برای مدتی کوتاه میخواهیم شما عزیزان را با یکی از زیباترین مناطق طبیعی شمال ایران آشنا بسازیم که مکان زیبایی برای تفریح همگان است.این چشمه دیدنی با رنگ های طبیعی و آب هایی با مزه های متفاوت چشم اندازی بکر را بوجود آورده است. از طرفی ناگفته نماند که این گونه از کانکس پیش ساخته در دنیای خرید و فروش به اسم هایی چون، کانتین سرویس بهداشتی، کانکس توالت سیار، دستشویی سیار شناخته میشود.

ورودی این موزه از رختکنی آغاز شده و به حوض سنگی هشت ضلعی با چهار بازو ختم می شود و در آن آیین های ویژه استحمام در دوره های گذشته نیز با تعبیه مجسمه هایی به نمایش در آمده است. به لطف این موهبت الهی میتوان در این شهر، به کوهنوردی پرداخت و هوای سالم و تازه تنفس کرد یا دل را به باغها و طبیعت سرسبز آن زد و با قدمزدن در میان این سرسبزی، لذت طبیعت را درک کرد. در حوالی چشمه مروارید، نوعی درخت بید به نام «مروار» روئیده است و شاید به همین دلیل یا به خاطر زلال بودن آب این چشمه، نام مروارید بر آن نهادهاند.

ذکریای قزوینی مینویسد: زردشت از شیز (شهری در کنار دریاچه ارومیه) به سبلان رفت و در آن جا عزلت اختیار کرد و کتابی موسوم به اوستا آورد. مولف ناشناخته (هفت کشور)، مضمون بالا را به این صورت آوردهاست: زردشت حکیم از آذربایجان بود و در کوه سبلان که کوهی مشهور باشد پانزده سال مجاور شد، زند و پازند بساخت و دعوت آغاز کرد. ابن­الاسود احمد­بن­علویه کرانی از بزرگان، نویسندگان و شعرای شیعه در قرن سوم هجری که تولدش را در سال 212 ه.ق و فوتش را به سال 312 یا 320 و 321 نوشته­اند. کافی است در مسیر جاده هراز، ۲۵ کیلومتر از آمل پیشروی کرده تا وارد فرعی روستای پیلبند (یا سنگ چال) شوید و راهتان را به سمت ییلاق پیش بگیرید.

کانکس سرویس بهداشتی، سازهایست که در اندازه و ابعاد مختلف میتوان آن را به شکل تکی یا چند چشمه تولید کرده و مورد استفاده قرار داد. سبزی و زیبایی منطقه و درختانی که سر بر شانه یکدیگر نهاده اند و سایه بان مسافران خسته اند طول مسیر آستارا به اردبیل را کاملادیدنی کرده است. در طول مسیر طی شده آن تغییراتی مشاهده میشود، از جمله از سرچشمه تا جلفا مناطق صاف و کمی کوهستانی و از جلفا تا اصلاندوز کاملاً کوهستانی و صعبالعبور بوده و عرض و عمق این رودخانه در مسیر حرکت متفاوت است. سازه های پیش ساخته آن هم از نوع کانتین توالت در دنیای کانکس سازی به دو شکل ثابت و متحرک ایجاد میشوند.

دیدگاهتان را بنویسید